ru ua

В Україну їде сенсаційний балет на грані технологій та науки

В Україну їде сенсаційний балет на грані технологій та науки Уейн МакГрегор вперше представить "Автобіографію" українцям (фото: прес-служба)

29.03.2020,30.03.2020

Чи спроможна людина донести іншому історію власного життя? Впродовж 25 років безперервної творчості британський хореограф і режисер Уейн МакГрегор за допомогою тілесного осмислення досліджує життя і можливості просторового руху.

Завдяки новаторському підходу танцюрист-інтелектуал у корені змінив вигляд сучасного танцю і в такий спосіб заслужено отримав міжнародне визнання. У 2006-му він став запрошеним хореографом-резидентом королівського балету "Ковент-Гарден" і першим адептом контемпорарі серед усіх, хто коли-небудь очолював цей пост. МакГрегор ставить хореографію для провідних балетних труп світу — Паризька опера, NDT, Нью-Йорк Сіті Балет, Ла Скала, Большой Театр. Експериментує зі сплетінням жанрів та дослідженням нових територій — від постановок для драматичного театру, опери і кіно ("Гаррі Поттер і Кубок Вогню", "Фантастичні звірі і де їх шукати", "Тарзан. Легенда") до відеокліпів (Radiohead, Thom Yorke, The Chemical Brothers) і показів мод. У 2011 році МакГрегор став кавалером ордену Британської імперії за заслуги в області танцю.

В Україну їде сенсаційний балет на грані технологій та науки

Уейн МакГрегор вперше представить "Автобіографію" українцям (фото: прес-служба)

У 2017 році в доробку танцюриста виник балетний спектакль "Автобіографія" — абстрактний роздум про життя і творчість поза часом. І, мабуть, найбільш інтимне серед усіх існуючих творів МакГрегора. У центрі уваги хореографа — тіло, що виступає архівом, створеним з хореографічних портретів, міцно пов'язаних разом науковою розшифровкою власного геному автора-постановника.

Через природний код, мемуари та особисті спогади МакГрегор транслює хореографічну думку у фізичний простір. Танцюристи інтерпретують образ і фірмову тілесну мову автора, вибудовуючи кожен рух на межі ламаних гострих кутів і безтілесної плинності, а також наслідують здатність трансформувати їх на граничній швидкості.

В міру того, як посилювалася пристрасть хореографа до руху і технічних можливостей тіла, МакГрегор став все частіше залучати до експериментального діалогу представників різних художніх і наукових областей — таким чином вивчаючи процеси пізнання й інтерпретації творчості. Так вперше в історії світової хореографії серед співавторів спектаклю — провідні генетики світу, які розшифрували повну послідовність геному МакГрегора.

В Україну їде сенсаційний балет на грані технологій та науки

Уейн МакГрегор вперше представить "Автобіографію" українцям (фото: прес-служба)

Наукова складова резонує з множиною творчих елементів. Автором музики виступила електронна продюсерка Jlin (Джейлін). Колись робітниця металургійного комбінату, а нині згадувана Resident Advisor і Rolling Stone ("Найбільш обговорюваний молодий електронний музикант Америки"), вона знайшла своє покликання в творчості, переосмисливши жанр футворк. Дебютний альбом артистки "Dark Energy" не лише переступив його тісні стилістичні рамки, але і створив кардинально новий напрям усередині жанру. Музика Jlin подібна до звукової архітектури, присвячена пізнанню ритму і безлічі його інтерпретацій. А фірмове звучання межує між почуттями ейфорії й нищівної люті.

Балет "Автобіографія" постійно оновлюється; порядок танцювальних номерів алгоритмічно зібраний з 23-х хореографічних епізодів, що розкриваються унікальним чином на кожному спектаклі.

29 і 30 березня Уейн МакГрегор вперше представить "Автобіографію" очам українських глядачів в МЦКМ Жовтневий (квитки).

В Україну їде сенсаційний балет на грані технологій та науки

Уейн МакГрегор вперше представить "Автобіографію" українцям (фото: прес-служба)