ru ua

Останній фільм легендарного Акі Каурісмякі виходить у прокат

Останній фільм легендарного Акі Каурісмякі виходить у прокат Афіша

14.12.2017

14 грудня в український прокат виходить нова робота класика європейського кіно – "По той бік надії" Акі Каурісмякі. Стрічка була удостоєна премії "Срібний ведмідь" Берлінського кінофестивалю і стане останньою у фільмографії фінської метра.

Головний герой фільму – сирійський біженець Халед, який знаходить притулок у Фінляндії. Власник місцевої забігайлівки і його команда ексцентричних працівників беруться опікати нового сусіда.

За словами Каурісмякі, основна ідея його фільму в тому, що всі ми люди – сьогодні одні змушені бігти, завтра – ми самі можемо стати біженцями.

Світова прем'єра "По той бік надії" відбулася в рамках 67-го Берлінського кінофестивалю, де Каурісмякі був одним з абсолютних фаворитів.

У підсумку картина поступилася золото угорській мелодрамі "Тіло і душа" Ільдіко Еньєді, і була відзначена "Срібним ведмедем" за кращу режисуру. Це п'ята за рахунком премія Берлінале в колекції Каурісмякі. Також картина була названа кращим фільмом року за версією Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI. У своїй рецензії The New York Times називають "По той бік надії" "гуманістичною казкою в кращих традиціях жанру".

Останній фільм легендарного Акі Каурісмякі виходить у прокатОстанній фільм легендарного Акі Каурісмякі виходить у прокатОстанній фільм легендарного Акі Каурісмякі виходить у прокатОстанній фільм легендарного Акі Каурісмякі виходить у прокатОстанній фільм легендарного Акі Каурісмякі виходить у прокатОстанній фільм легендарного Акі Каурісмякі виходить у прокат

Кадри з фільму (arthousetraffic.com)

Після прем'єри Каурісмякі заявив, що "По той бік надії" – заключна робота в його фільмографії. Спочатку стрічка мала стати другим фільмом "портової трилогії", розпочатої у 2011 році "Гавром", знятим у Франції.

Трагікомедія "По той бік надії" виходить на екрани в четвер, 14 грудня. Напередодні, 12 грудня, в столичному кінотеатрі "Київ" відбудеться допрем'єрний показ.

Відео трейлер фільму "По той бік надії" (Youtube/Arthouse Traffic)