ru ua

"Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919"

"Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919"

03.12.2015

3 грудня в Києві покажуть фільм режисера Тараса Химича "Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919".

Сюжетна лінія картини, яка є продовженням циклу пізнавальних фільмів з історії України першої половини минулого століття, створена на основі спогадів очевидців.

"Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919"

"Події у фільмі розгортаються в період 1918-1919 років, коли Австро-Угорська імперія доживала свої останні дні. Поляки, українці, чехи, угорці та південні слов'яни готувалися до проголошення незалежності своїх держав. Для України вирішальним стає 1 листопада 1918 року - саме в цей день починається повстання українських військових з лав добровольчого легіону Січових Стрільців. Результатом стало проголошення самостійної держави на етнічних українських землях", - йдеться в прес-релізі фільму.

Глядач побачить, яким чином розвивалися події в Галичині: відносини з відродженою Польщею; загроза з боку більшовиків, які насувалися зі Сходу; спроби Європи створити "санітарний кордон". А на тлі цього - історії людей, які в той чи інший спосіб стали свідками важливих подій, були їхньою рушійною силою або ж навпаки мовчазними спостерігачами.

У зйомках фільму крім основного складу творців стрічки, були задіяні актори Національного театру ім. Марії Заньковецької та Академічного театру ім. Леся Курбаса. До роботи над картиною приєдналися ветерани АТО, військові, а також об'єднання військових реконструкторів.