ua en ru

Тиждень Мистецтва: Kyiv Art Week

Тиждень Мистецтва: Kyiv Art Week

15.06.2016-20.06.2016

В українській столиці вперше пройде Kyiv Art Week. Тиждень мистецтва, відомий міжнародний формат, об'єднає виставкові музейні та галерейні проекти, арт-ярмарок, конференцію за участю міжнародних експертів, концерти, перформанси та світські заходи.

Формат Art Week популярний у всьому світі. Є своя Тиждень мистецтва в Берліні, Токіо, в Будапешті, схожі на неї FIAC! у Франції, Arco в Іспанії, Artissima в Італії, Frieze у Великобританії. І, звичайно, Art Basel - найбільше арт-подія світу, яке щороку збирає в Швейцарії, США (Маямі) та Гонконзі провідних колекціонерів, галеристів і кураторів.

"Символічно, що перший Kyiv Art Week проходитиме з 15 по 20 червня - одночасно з Art Basel, який можна назвати еталоном серед ярмарків мистецтва, - каже куратор проекту Євген Березницький. - Art Basel існує з 1970 року, зараз в ньому беруть участь майже 300 галерей з усього світу, які представляють роботи 4 тисяч художників. Наша задача не менш амбітна. Kyiv Art Week має стати щорічним форматом, що представляє найкраще українське та світове мистецтво. Ми прагнемо до того, щоб місто з'явився на культурній карті Тижнів мистецтва і зайняв гідне місце поруч зі своїми західноєвропейськими аналогами".

Старт Kyiv Art Week дасть ярмарок, участь в якій на сьогоднішній день підтвердили понад 20 галерей із 7 країн - Франції, Грузії, Білорусі, Литви, Польщі, України, Вірменії, - їх список буде поповнюватися. Крім того, в D12 відбудеться виставка приватних зібрань українських колекціонерів, в тому числі, колекції Ігоря Воронова, №1 у топ-30 українських колекціонерів за версією Forbes. Серед іншого, глядачам представлять бронзовий стіна Дієго Джакометті, скульптора, вартість робіт якого на аукціонах christie's і sotheby's коливається від $500 000 до $1 500 000 доларів.

Важливим міжнародним проектом Kyiv Art Week стане колекція Національної галереї сучасного мистецтва Грузії, яка вперше приїде в Україну.

Одне з головних завдань Art Week - познайомити киян і гостей міста з мистецтвом у такому комплексному форматі. Для їх зручності організатори склали культурний маршрут по центру столиці.

Відправною точкою Kyiv Art Week стане Київський національний музей російського мистецтва (Терещенківська, 9), де представлять відразу дві унікальні експозиції: виставку з закритих фондів музею «Сади Срібного століття» і приватну колекцію Давида Сігалова, яку відомий лікар-педіатр збирав понад 50 років і заповів музею. Поруч, в Національному музеї мистецтв ім. Ханенків, відбудеться виставковий і освітній проект Art&Science. З іншого боку парку ім. Шевченко, в червоному корпусі університету, 16 червня пройде міжнародна конференція та панельна дискусія, присвячені темі культурних стратегій розвитку міста. Участь у ній візьмуть співкуратор Берлінської бієнале 2010 Яра Бубнова, голова Goethe Institut в Україні Беате Келер, інспектор Міністерства культури і комунікацій Франції Бенуа Помье, глава Департаменту культури КМДА Діана Попова, а також інші спікери і міжнародні експерти.

Також участь у першій київській Тижня мистецтва зі спеціальними виставковими проектами візьмуть провідні галереї міста: Shcherbenko Art Centre (персональний проект Ярослава Присяжнюка «Краєвид: ілюзії»), Karas Gallery, Vozdvizhenka Arts House 32 (персональний проект Сергія Браткова «Сашко»), Bereznitsky Aesthetics (персональний проект Юрія Сивирина Night Tales), Stedley Art Foundation, Dukat Gallery (персональний проект Павла Макова).

Kyiv Art Week, 15-20 червня 2016 року.
В рамках Kyiv Art Week музеї будуть працювати за своїм звичайним тарифом.
Вхід у галерею D12 - 50 грн.