ru ua

День пам'яті жертв політичних репресій

День пам'яті жертв політичних репресій

15.05.2016

15 травня в 10:00, на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" (пр-т Броварський в Дніпровському р-ні Києва) розпочнуться заходи присвячені Дню пам'яті. Участь у пам'ятних заходах візьмуть президент України, керівництво уряду і парламенту, духовенство та громадськість.

На околиці Києва у Биківнянському лісі знайшли свій останній спочинок письменники Михайло Семенко, Майк Йохансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський і десятки тисяч інших жертв сталінського "Великого терору" 1937-1938.

Український інститут національної пам'яті представить фотодокументальну виставку "Биківня - територія пам'яті". Це спільний проект Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" та Українського інституту національної пам'яті. 12 банерів розповідають про розгортання і час "Великого терору" в Україні, про "території смерті" - місцях масових розстрілів у Києві, про історію жертв і їх вбивць, а ще - про нелегкий шлях повернення історичної пам'яті про Биківнянському злочині. Експозиція містить унікальні документи та фотографії українських архівів.

Заплановані виступи керівництва держави, покладання вінків і квітів до Міжнародного меморіалу жертвам тоталітаризму 1937-1941 років, панахида, громадський мітинг-реквієм.

З 8.00 до 15.00 від станції метро Лісова автобуси підвозитимуть бажаючих вшанувати пам'ять жертв політичних репресій в заповідник. При вході на територію будуть встановлені рамки-металошукачі.