ua en ru

Японія відклала ухвалення стратегії щодо відмови від атомної енергетики до 2040 р

Автор: RBC.UA
Уряд Японії відклав ухвалення стратегії щодо відмови від "атома" до 2040 р. Міністр економіки країни Мотохіса Фурукава заявив, що даний довгостроковий план було прийнято до уваги, однак офіційного схвалення не отримано, оскільки занадто рано оцінювати наслідки повного згортання діяльності АЕС і невідомо, чи можливо це взагалі.

Уряд Японії відклав ухвалення стратегії щодо відмови від "атома" до 2040 р. Міністр економіки країни Мотохіса Фурукава заявив, що даний довгостроковий план було прийнято до уваги, однак офіційного схвалення не отримано, оскільки занадто рано оцінювати наслідки повного згортання діяльності АЕС і невідомо, чи можливо це взагалі.

Читайте також: Термін експлуатації ядерних реакторів в Японії обмежать сорока роками

Раніше у вересні прем'єр-міністр країни Йосіхіко Нода схвалив стратегію, яка передбачає повну відмову від атомної енергетики до 2040 р. "Бізнес-співтовариство абсолютно не приймає цю стратегію", - зазначає глава найбільшого у Японії бізнес-лобі Keidanren Хіромаса Йонекура.

Очевидно, що Японія все-таки не може вижити без атомної енергетики. Ще влітку Нода оголосив про те, що буде перезапущено два реактори електростанції Оої, розташованої у префектурі Фукуї.

Нагадаємо, що після аварії на АЕС "Фукусіма" влада Японії пообіцяла зупинити всі реактори, щоб переконатися в тому, що катастрофа не повториться. На практиці це виявилося зробити набагато складніше.

Читайте також: "Зростання японської економіки у 2013-14 ФР складе 1,7%", - звіт уряду Японії

У Японії 50 працездатних ядерних реакторів. Атомна енергетика до аварії на АЕС "Фукусіма" була однією з головних опорних точок для японської економіки. Нода повідомив, що західна частина країни через зупинку реакторів зіткнулася з нестачею енергії у 15%.

Нагадаємо, в серпні ц.р. міністр економіки, торгівлі і промисловості Японії Юкіо Едано заявив, що влада країни висхідного Сонця планує перехід до повної відмови від використання атомної енергетики до 2030 р. За його словами, відмова від АЕС не завдасть шкоди економіці.

Японія розглядає три шляхи до відмови від АЕС. Так званий "план ядерного нуля" передбачає повну відмову від використання атомної енергетики або скорочення її споживання до 15%. Третій варіант передбачає обмеження використання всієї кількості вироблюваної енергії до 20-25%.

"Я не вважаю, що "план ядерного нуля" негативно позначиться на японській економіці. Навпаки, можливо, він зможе простимулювати її зростання, оскільки послужить поштовхом розвитку альтернативної енергії та підвищить ефективність інших джерел енергії", - заявив Едано.

Читайте також: ВВП Японії у II кварталі 2012 р. виріс на 0,7%

Нагадаємо, АЕС "Фукусіма-1" зазнала серйозної катастрофи в березні минулого року в результаті одного з найбільших в історії Японії землетрусів і цунамі після нього. Катастрофа призвела до викидів радіоактивних речовин, що змусило відселяти населення значної території навколо. На станції сталося кілька вибухів, які призвели до витоку радіації. 16 грудня 2011 р. японські власті оголосили про закінчення операції зі стабілізації обстановки на АЕС. При цьому експерти визнають, що на повне вивантаження палива з реакторів піде не один десяток років.

5 травня 2012 р. у Японії зупинили для перевірки останній діючий реактор. Таким чином, країна залишилася без електрики, що виробляється АЕС. По закінченні тестів місцева влада відмовлялася дати згоду на відновлення роботи реакторів.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Як повідомлялося, Японія стала другою з провідних світових держав після Німеччини, яка оголосила про намір повністю відмовитися від використання атомної енергетики. Тим часом, графік закриття АЕС у Японії є менш жорстким, ніж у Німеччині.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель прийняла рішення припинити роботу половини АЕС уже у 2011 р. і розраховує закрити решту атомних електростанцій у наступні 10 років.