ua en ru

BBC йде у "цифру": корпорація повністю припиняє аналогове мовлення у Великій Британії

BBC йде у "цифру": корпорація повністю припиняє аналогове мовлення у Великій Британії У компанії Ентуісла повідомили, що відключено також буде передачу першого у світі сервісу телетексту. Фото з ​​відкритих джерел
Автор: RBC.UA
Британська мовна корпорація ВВС сьогодні, 23 жовтня, припиняє мовлення в аналоговому форматі та відключає передачу першого у світі сервісу телетексту "Сіфакс". Починаючи з 1974 року на каналах ВВС можна було отримувати телетекст новин і відомості зі світових бірж. Остання програма "Сіфакс" буде відключена в Північній Ірландії о 21:30 за київським часом.

Британська мовна корпорація ВВС сьогодні, 23 жовтня, припиняє мовлення в аналоговому форматі та відключає передачу першого у світі сервісу телетексту "Сіфакс", повідомляє ВВС.

Читайте також: Російська служба BBC припинила радіомовлення, зберігши мовлення в Інтернеті та через супутник

Починаючи з 1974 року на каналах ВВС можна було отримувати телетекст новин і відомості зі світових бірж. Остання програма "Сіфакс" буде відключена в Північній Ірландії о 23:30 за місцевим часом (о 21:30 за київським часом).

Перехід на цифрове мовлення у Британії почався у 2008 році та обійшовся країні майже в 1 млрд доларів.

До теперішнього часу BBC належали два ефірних і три кабельних (супутникових/цифрових) телеканали у Великій Британії, 14 національних цифрових радіостанцій, кілька інтернет-сайтів і близько 40 журналів.

Раніше повідомлялося, що у Великій Британії на 24 жовтня 2012 р. намічено повне закриття аналогового телемовлення. Починаючи із зазначеної дати, прийом сигналу на телевізорах, які не підключені до супутникових або кабельних каналів і не мають вбудованого цифрового тюнера, буде можливий тільки після покупки спеціальної приставки.

Представники телевізійних компаній повідомляли, що, крім поліпшення якості картинки і впевненого прийому сигналу, британські телеглядачі отримають розширений комплект каналів і можливість користування сервісом телетексту.

Крім Великої Британії, де аналогове телемовлення працює з 1932 р., на новий формат мовлення у 2012 р. також повністю перейде Південна Корея.

Нагадаємо, в січні 2011 р. корпорація BBC оголосила про припинення мовлення українською і російською мовами. Останній радіоефір української служби ВВС відбувся 29 квітня 2011 р.

Повідомлялося, що 650 робочих місць із 2,4 тис. у Всесвітній службі буде закрито протягом наступних трьох років, більшість із них - у перший рік. BBC раніше оголосила, що закриває п'ять мовних служб через скорочення бюджету корпорації. Під закриття потрапили албанська, македонська, сербська служби, а також редакції, які випускали програми для країн Карибського регіону англійською мовою та португальською - для країн Африки.

Читайте також: BBC продала історичний Bush House за 255 млн євро (фото)

Крім закриття п'яти мовних служб, кількість співробітників та інших підрозділів Всесвітньої служби було скорочено. Британська телерадіомовна корпорація заявляла, що звільнення на Всесвітній службі стали результатом скорочення урядового гранту, який уряд виділяє для зарубіжного мовлення. Крім української мови, було припинено радіомовлення також азербайджанською, російською (за винятком окремих програм), іспанською (для Куби), в'єтнамською, китайською і турецькою мовами.

Раніше, в серпні 2008 р., корпорація ВВС закрила свою румунську службу.

Напередодні головний редактор Всесвітньої відділу британської телерадіомовної компанії Джон Сімпсон заявив, що одна з найбільших світових медіакорпорацій BBC переживає на даний момент найгіршу кризу за останні 50 років. Справа в тому, що корпорацію стрясає грандіозний секс-скандал, пов'язаний зі звинуваченнями, які прозвучали раніше, на адресу покійного ведучого ВВС Джиммі Севіла в педофілії і сексуальних домаганнях. BBC офіційно заявило, що не коментуватиме "справу Севіла" до завершення розслідування.

Всесвітня служба BBC почала мовлення у 1932 р. Її бюджет у 2011 р. становив 272 млн фунтів на рік (близько 430 млн дол.), а загальна аудиторія теле- і радіопрограм, а також Інтернет-сайтів, досягає 241 млн людей по всьому світу. Виробництво програм BBC для британської аудиторії фінансується за рахунок телевізійного збору - особливого податку, яку платить кожна родина, що користується телевізором. Щорічно ця сума складає 2,8 млрд фунтів (майже 5,4 млрд доларів). Поки Всесвітня служба, яка досі вела мовлення 32-ма мовами, фінансується Міністерством закордонних справ Великої Британії.

29 лютого 2012 р. корпорація відзначила 80-річний ювілей початку міжнародного мовлення.

Генеральним директором ВВС з 17 вересня ц.р. є Джордж Ентуісл. До цього він керував чотирма національними телеканалами ВВС. Його попередник Марк Томпсон, який пропрацював у корпорації вісім років, перейшов на роботу в американський медіахолдинг New York Times, де з листопада 2012 р. обійме пости президента, виконавчого директора і члена ради директорів компанії.

Читайте також: Кабмін пропонує збільшити витрати на україномовну версію EuroNews на 154,6 млн грн - до 866,2 млн грн

Зазначимо, що в Україні питання про перехід до цифрового телерадіомовлення стоїть на порядку денному не перший рік. Розвиток системи цифрового телебачення в Україні відбувається на базі чотирьох мультиплексів, які сумарно повинні транслювати 32 телепрограми. З них 15 - національні телевізійні мовники, а інші будуть віддані на трансляцію регіональних мовників.

Так, у 2010 р. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення запропонувала телекомпаніям переоформити свої ліцензії на аналогове мовлення на цифрові. У листопаді 2010 р. Кабмін затвердив новий склад Міжвідомчої ради із впровадження цифрового телерадіомовлення. Тоді ж повідомлялося, що вартість переходу на цифрове мовлення у 2011 р. складе близько 1 млрд грн.

Наприкінці жовтня 2011 р. голова Нацтелерадіо Володимир Манжосов заявив, що Україна повністю перейде з аналогового на цифровий формат телемовлення у 2015 р.

Читайте також: StarLightMedia почав платити за послуги "Зеонбуду"

11 липня ц.р. Нацтелерадіо прийняло рішення про включення провайдерами в пакети програм універсальної програмної послуги програм телерадіоорганізацій, які здійснюють мовлення у стандарті DVB-T2 у відповідності з ліцензіями Національної ради в мультиплексах МХ - 1, 2, 3, 5. Це рішення торкнулося як загальнонаціональних, так і регіональних мовників, які отримали ліцензії на цифрове мовлення.

Раніше, у травні ц.р., Нацрада з питань телебачення і радіомовлення скасувала підсумки конкурсу з розподілу 169 регіональних цифрових частот, оголосивши новий конкурс.

Також компанія "Зеонбуд", яка є провайдером цифрової телемережі, повідомила, що, крім 32 безкоштовних телеканалів, в ній буде мовити ще 20 платних.

Як відомо, цифрове ТБ з ефіру дивляться понад 2 млн українських телеглядачів. Нагадаємо, у травні ц.р. Державний комітет телебачення і радіомовлення України закупив 685 тис. телетюнерів на суму 333,4 млн грн. У цьому році отримати телетюнер зможуть близько 685-695 тисяч сімей. Для безкоштовного отримання телетюнера громадяни певних, затверджених урядовим рішенням, категорій повинні були до 1 липня 2012 р. звернувся до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення з відповідною заявою.