ua en ru

Віце-президент Європарламенту: Тимошенко проти підписання та ратифікації УА з ЄС

Автор: RBC.UA
Віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич за підсумками зустрічі з екс-прем'єр міністром України Юлією Тимошенко 19 травня заявив, що вона проти підписання і ратифікації Європейським союзом угоди про асоціацію (СА). Про це з посиланням на польське інформагентство РАР повідомляє видання "Комерсант-Україна".

Віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич за підсумками зустрічі з екс-прем'єр міністром України Юлією Тимошенко 19 травня заявив, що вона проти підписання і ратифікації Європейським союзом угоди про асоціацію (СА). Про це з посиланням на польське інформагентство РАР повідомляє видання "Комерсант-Україна".

Як зазначає видання, Тимошенко вже кілька разів змінювала свою думку щодо підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. В середині липня минулого року екс-прем'єр закликала ЄС не відкладати підписання документа через проблеми з демократією в Україні. Пізніше вона різко змінила думку, заявивши, що, підтримавши зближення з України в нинішній ситуації, ЄС "зіграє на руку Януковичу і його банді". У листопаді Тимошенко знову зайняла іншу позицію: від її імені до органів влади Євросоюзу і провідні світові ЗМІ було розіслано лист, в якому вона закликала ЄС не ставити європейське майбутнє України в залежність від ситуації з демократією і від кримінальної справи стосовно неї. "Прошу підписати і ратифікувати угоду, навіть якщо влада свідомо не виконає умов останньої резолюції Європарламенту", - звернулася тоді екс-прем'єр до світової громадськості.

У фракції "БЮТ-Батьківщина" наполягають, що Тимошенко не закликала заморозити процес підписання і ратифікації договору про асоціацію Україна-ЄС, а лише визнала таку політику Європарламенту правильною. "Протасевичу як віце-президенту було важливо поставити це питання і почути відповідь, чи правильно чинить Європарламент. Юлія Володимирівна відповідає:" Я не закликаю (до заморожування процесу ратифікації і підписання угоди), я не підтримую, але вважаю, що це правильно, і розумію таку позицію"", - сказав глава підкомітету з питань євроінтеграції Андрій Шкіль "БЮТ-Батьківщина".

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко також сказав, що Тимошенко не виступає проти парафування угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом та угоди про асоціацію, повідомляє прес-служба "Батьківщини". "Це не відповідає дійсності. Швидше за все, журналісти не зовсім коректно зрозуміли думку європейського політика", - зазначив захисник Юлії Тимошенко.

Сергій Власенко додав, що позиція екс-прем'єра залишається незмінною. "Саме за прем'єрства Юлії Тимошенко Україні поклала початок процесу парафування, підписання та ратифікації даних документів. Юлія Володимирівна, як людина зі стійкими євроінтеграційними поглядами, не може не бачити Україну серед європейських держав", - сказав він, додавши, що саме нинішня влада робить все , щоб Україна не підписала цих угод, порушуючи базові права людини.

Українським журналістам Протасевич розповів, що в бесіді з Тимошенко торкнувся чотирьох тем, але не став вдаватися в подробиці розмови і обмежився загальними фразами. "По-перше, ми говорили про умови, в яких перебуває Тимошенко в лікарні, по-друге, я запитував, чи потрібні їй додаткові лікарі, як запропонував пан Шульц (голова Європейського парламенту Мартін Шульц). По-третє, запитав, чи погодилася б вона на те, щоб на розгляд касації у її справі прибув представник Європарламенту. І нарешті, ми говорили про відносини України і ЄС в цілому та їх майбутнє", - повідомив політик. За словами Протасевича, Тимошенко не проти присутності представника Європарламенту на розгляді касації, однак вона підкреслила, що це має бути людина, чий авторитет не викликає сумнівів.

Протасевич зазначив, що Тимошенко "знаходиться в дуже складному психоемоційному стані". Причиною тому - "відсутність душевного спокою", викликана постійним відеоспостереженням. За словами Протасевича, Тимошенко стверджує, що, крім відеокамер в палаті, а також приміщеннях, де відбуваються процедури, скрізь встановлені приховані відеокамери.

Нагадаємо, на початку травня Євросоюз призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з України. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія та Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції. "Партнери по ЄС прийшли до єдиної думки - ратифікація угоди про асоціацію з Україною буде припинена до тих пір, поки процес відновлення принципів правової держави піде в правильному напрямі", - заявив міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле.

Раніше повідомлялося, що Великобританія не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС до звільнення лідерів опозиції. Також Чехія не ратифікує угоду про асоціацію з Україною. Рішення країн Європи продиктовано ситуацією з Юлією Тимошенко, яка в кінці квітня заявила, що її побили конвоїри колонії при спробі транспортування в лікарню. Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Вчора розгляд касації з цього справі перенесли на 26 червня. У розгляді справи буде брати участь представник ЄС.

У п'ятницю міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що зараз Україна не буде просити про перспективу членства в Європейському союзі. Він зазначив, що нинішня ситуація в Європі змушує звертати більше уваги на внутрішні проблеми, проте деякі зовнішньополітичні аспекти занадто принципові, щоб залишати їх висіти в повітрі".

Нагадаємо, Україна і Євросоюз 30 березня з. р. в Брюсселі парафували угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ). Глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра заявив, що процес ратифікації угоди про асоціацію Україна та ЄС буде залежати від внутрішньої ситуації в Україні.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".