ua en ru

У Лівії відбувається масова здача зброї населенням

Автор: RBC.UA
Громадяни Лівії на заклик військових здали понад 100 одиниць зброї. У столиці країни Тріполі та східному місті Бенгазі утворилися довгі черги біля наметів, встановлених для прийому зброї і вибухових речовин.

Громадяни Лівії на заклик військових здали понад 100 одиниць зброї. У столиці країни Тріполі та східному місті Бенгазі утворилися довгі черги біля наметів, встановлених для прийому зброї і вибухових речовин.

Читайте також: Україна готова використовувати свої можливості для захисту цивільного населення в "гарячих точках", - Янукович

Із закликом здати зброю військові звернулися після нападу 11 вересня на американське консульство в Бенгазі, в результаті якого загинули четверо громадян США, включно з американським послом у Лівії Крістофером Стівенсом.

За підрахунками лівійської влади, в період повстання проти режиму Муаммара Каддафі у країні було озброєно понад 200 тисяч чоловік.

Читайте також: США: Атака на посольство в Бенгазі була спланована заздалегідь

Зараз новий уряд Лівії ставить завдання з розпуску всіх воєнізованих формувань, утворених під час повстання, а також народних ополчень, які не контролюються державою.

Вирішено також об'єднати армію, підрозділи Міністерства внутрішніх справ і Міністерства оборони, сформовані з колишніх повстанців, які боролися з режимом полковника Каддафі.

Читайте також: МЗС закликає українців утриматися від поїздок до Лівії

Напередодні два впливових ісламістських воєнізованих угруповання - "Ансар аш-Шаріа" і "Абу Слім" - заявили, що готові скласти зброю та залишили бази в місті Дерна, на сході країни. Бійці ополчення "Ансар аш-Шаріа" вважаються причетними до недавнього нападу на консульство США в Бенгазі.

Нагадаємо, 13 вересня в Лівії з'явився новий прем'єр-міністр. Ним став чинний на той час віце-прем'єр Мустафа Абу Шагур. На цей пост Шагур був призначений парламентом країни - Національним конгресом. Шагур випередив у другому турі голосування екс-прем'єра Махмуда Джибріля, отримавши 96 голосів депутатів, у той час як його суперникові вдалося заручитися підтримкою 94 парламентаріїв.

Читайте також: Генсек ООН засудив напад на американських дипломатів у Лівії

В Національному конгресі Лівії 200 місць. У першому турі лідирував Джибріль з 86 голосами проти 55 у Шагура.

Зауважимо, що обрання Шагура на пост прем'єр-міністра відбулося наступного дня після штурму будівлі консульства США в Бенгазі, в якому загинув посол США в Лівії Крістофер Стівенс і троє інших співробітників дипмісії.

Раніше, 9 серпня, стало відомо, що влада в Лівії перейшла від Національної ради, яка була тимчасовим керівним органом, до Загального національного конгресу. Перехід влади супроводжувався підвищеними заходами безпеки. У столиці Лівії Тріполі ситуація була спокійною, однак у багатьох частинах країни все ще тривали бої.

Читайте також: Вбивство американського посла в Лівії: США мають намір атакувати табору ісламістів безпілотниками

Як повідомлялося, на липневих виборах депутатів парламентської асамблеї у Лівії перемогла партія "Союз національних сил". Це були перші за 40 років вибори у країні.

З лютого 2011 р. у Лівії йшла громадянська війна між прихильниками Каддафі та його противниками, які створили Перехідну національну раду (ПНР) і оголосили її законною владою у країні. На боці останніх у конфлікт втрутився НАТО після відповідної резолюції Ради безпеки ООН.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Наприкінці серпня ц.р. за підтримки Північноатлантичного альянсу сили ПНР взяли столицю країни Тріполі. Цей орган влади визнали легітимним більше 60 держав світу.

Каддафі, який правив Лівією понад 40 років, був убитий 20 жовтня 2011 р. у своєму рідному місті Сирт, який залишався останнім форпостом вірних йому сил. Обставини смерті 69-річного полковника поки достеменно не відомі.