Українці на Паралімпіаді за день зібрали 10 медалей

На Паралімпійських іграх-2012, які проходять в Лондоні, українська команда 2 вересня зібрала 10 медалей і тримається на 4-му місці в загальному заліку.

У чоловічому комплексному плаванні перемогу з світовим рекордом отримав українець Євген Богодайко.

Ще одну золоту медаль завоював на дистанції 100 метрів на спині Дмитро Залевський. У фінальному запливі він переміг з Європейським рекордом, випередивши Бозуна Янга з Китаю і свого співвітчизника Віктора Смирнова.

Після тривалої напруги першого дня осені закінчився радісною звісткою - у Марії Помазаний все-таки залишається золота нагорода, яку надзвичайними зусиллями вдалося відстояти президенту Національного паралімпійського комітету Валерію Сушкевичу. Причому, як стало відомо, Міжнародний паралімпійський комітет прийняв рішення присудити золоту нагороду і спортсменці з Китаю.

Нагадаємо, що Марія Помазан завоювала золоту нагороду в метанні диска. І вже після церемонії нагородження організатори, пославшись на технічні несправності, присудили "золото" спортсменці з Китаю, а українці віддали "срібло".

Також українці взяли "золото" у веслуванні, "срібло" в метанні диска і плаванні, "бронзу" в атлетиці і у веслуванні в четвірках.