ua en ru

Троянська програма викрала паролі понад 16 тис. користувачів Facebook

Автор: RBC.UA
Троянська програма викрала паролі більше 16 тис. користувачів соціальної мережі Facebook, повідомили в прес-службі міжнародного розробника антивірусного програмного забезпечення ESET. Як зазначили в компанії, шкідлива програма була розроблена спеціально для цієї мети.

Троянська програма викрала паролі більше 16 тис. користувачів соціальної мережі Facebook, повідомили в прес-службі міжнародного розробника антивірусного програмного забезпечення ESET. Як зазначили в компанії, шкідлива програма була розроблена спеціально для цієї мети.

Шкідливий код був націлений на розкрадання персональної інформації користувачів Facebook, а також їх статистики в грі Texas HoldEm Poker.

"Слід зазначити, що цей ігровий додаток, створений компанією Zynga, є абсолютно легальним. За даними AppData, щомісяця до Texas HoldEm Poker звертаються близько 35 млн активних користувачів", - зазначили в ESET.

Читайте також: Чистий прибуток Facebook Inc. за підсумками 2012 р. знизився майже в 19 разів (відео)

Експерти почали вивчати цю загрозу на початку 2012 р. Згідно зі статистикою компанії, найбільш схильною зараженню країною виявився Ізраїль. На початку 2012 р. представники ESET зв'язалися з ізраїльським CERT (командою швидкого реагування в області інтернет-безпеки) і поліцією Ізраїлю.

"За підсумками розслідування стало відомо, що зловмисник використовував шкідливу програму для отримання облікових даних користувачів Facebook, ігрових очок в Texas HoldEm Poker, а також інформацію про кредитні картки гравців. Функціонал гри дозволяв поповнювати вартість фішок реальними грошима, списуючи їх з кредитної карти або з аккаунта PayPal. Для отримання персональних даних використовувалися 800 скомпрометованих комп'ютерів: всі вони були заражені і виконували інструкції командного C&C сервера. Творець загрози почав атаку, використовуючи дані кількох акаунтів Facebook, отриманих завчасно", - розповіли в ESET.

Заражені комп'ютери отримували команду на вхід в акаунти користувачів соціальної мережі для отримання результату в Texas HoldEm Poker. Також шкідливий код міг пересилати зловмисникам конфіденційні дані кредитних карт, до яких отримував доступ. У деяких випадках, - наприклад, якщо у користувача були відсутні дані кредитної картки в профілі, або ж він мав недостатню кількість очок в грі, - шкідливий код за допомогою скомпрометованого акаунта публікував фішингове посилання на стіні користувача. Це посилання направляло користувача на сторінку з фальшивою формою введення логіна та пароля. Якщо користувачі, що пройшли по цьому посиланню, вводили свої реєстраційні дані, то також ставали жертвами зловмисників.

У ESET припускають, що не тільки гра Texas HoldEm Poker, але і будь-який інший додаток Facebook може бути заражене подібним чином.

Нагадаємо, що 18 вересня стало відомо, що Internet Explorer зазнав вірусної атаки. Вірус використовував діри в системі безпеки веб-сайтів і атакував комп'ютери, що працюють на ОС Windows XP, Vista і Windows 7. Уразливими виявилися всі версії Internet Explorer, крім самої останньої, IE 10. Новий вірус отримав статус Zero-day.

Читайте також: Facebook все частіше використовується терористами для вербування і пропаганди, - ООН

Зазначимо також, що в ході 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі YES генеральний директор "Лабораторії Касперського" Євген Касперський заявив, що світ входить в епоху кібертероризму. За деякими оцінками, через кіберзлочинців щорічно світова економіка втрачає 114 млрд дол. Експерти говорять про тривожну тенденцію: за останні роки кіберзлочинність стала більш організованою і придбала форму бізнесу. Дії хакерів орієнтовані на отримання довгострокового доходу. Більш того, в збитки компаній можна віднести не тільки прямий збиток від дій хакерів, але і витрати на оборону від кібератак.

Facebook - одна з найпопулярніших соціальних мереж в світі, в ній зареєстровано понад 900 млн чоловік. Штаб-квартира компанії розташована в Менло-Парку (Каліфорнія). Число активних користувачів Facebook, які хоча б раз на місяць заходять в свій аккаунт, становить не менше 845 млн. Очікувалося, що до кінця 2012 р. число активних користувачів Facebook перевищить 1 млрд. Чистий прибуток Facebook Inc. за 2012 впав майже в 19 разів, склавши 53 млн дол. Зокрема, дохід на 1 акцію знизився до рівня 0,01 дол