ua en ru

Сирія: Влада позбувається від західних дипломатів, опозиція виходить з перемир'я (відео)

Автор: RBC.UA
Сирійське керівництво у вівторок, 5 червня, оголосило про висилку з країни послів кількох західних держав.

Сирійське керівництво у вівторок, 5 червня, оголосило про висилку з країни послів кількох західних держав. Про це повідомляє сирійський телеканал "Сурія" з посиланням на джерела в сирійському міністерстві закордонних справ.

Відтепер для Дамаска небажане перебування в країні послів США, Великобританії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Італії, Туреччини, а також повірених у справах Бельгії, Болгарії та Канади.

На такі заходи влада Сирії пішла після того, як минулого тижня країни, що входять до так званої групи друзів Сирії, оголосили про рішення видворити послів Сирії у зв'язку з повідомленнями про нібито причетність сирійського уряду до подій в Хулі 25 травня, де загинули понад сто мирних жителів.

Західні країни схильні звинувачувати в тому, що трапилося підрозділи урядових військ, тоді як Дамаск заявляє про діяльність в даному районі пов'язаних з "Аль-Кайєдою" бойовиків. 29 травня представники ООН повідомили, що з 108 офіційно підтверджених жертв бійні в Хулі безпосередньо від обстрілу урядовими військами загинули щонайменше 20 осіб. Як повідомили жителі Хули спостерігачам ООН, більшість людей загинули в результаті масової розправи воєнізованих формувань Шаббійя, що виступають на стороні уряду, в сусідньому селі Талдау. За даними ООН, серед загиблих 34 жінки і 49 дітей.

Рада Безпеки ООН висловила обурення подібною атакою. Міністерство оборони США повідомило, що Вашингтон готовий розглянути варіанти військового втручання в сирійський конфлікт. 31 травня постійний посол США в ООН Сьюзан Райс заявила, що американська адміністрація для запобігання повномасштабній громадянської війни в Сирії готова "піти в обхід повноважень СБ ООН". Пізніше міністр оборони США Леон Панетта наголосив, що військове втручання в Сирії можливе тільки за наявності відповідної резолюції ООН.

Також сьогодні сирійська опозиція офіційно заявила про вихід з угоди про припинення вогню. За повідомленнями їх представників, вони більше не мають наміру дотримуватися плану Кофі Аннана про мирне врегулювання ситуації в країні. Противники Президента країни Башара Асада вважають, що зараз потрібно переформатувати план Аннана в повномасштабну миротворчу місію. В іншому випадку, міжнародному співтовариству доведеться по лівійському сценарієм ввести безпольотні та буферні зони на території країни.

На знак протесту проти бійні у м. Хула ряд західних країн видворив сирійських послів. Зокрема, такі рішення прийняли Японія, США, Канада, Німеччина, Великобританія, Італія, Болгарія, Іспанія, Франція та Австралія.

З березня 2011 р. у Сирії триває протистояння влади і опозиції, що загрожує перерости в повномасштабну громадянську війну. Сирійська опозиція вимагає відставки Президента країни Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів".