ua en ru

Резолюція Сенату США не має обов'язкового характеру і ухвалена за сумнівною процедурою, - МЗС

Автор: RBC.UA
Міністерство закордонних справ України не вважає за доцільне коментувати резолюцію, ухвалену Сенатом США щодо ув'язнення Юлії Тимошенко і стану справ в Україні.

Міністерство закордонних справ України не вважає за доцільне коментувати резолюцію, ухвалену Сенатом США щодо ув'язнення Юлії Тимошенко і стану справ в Україні. Про це повідомляє ТСН.

"У МЗС України вважають недоцільним коментувати резолюцію, враховуючи спосіб, у який відбувся її розгляд, і декларативний, не обов'язковий характер документа", - повідомили у прес-службі МЗС.

Читайте також: Сенат США закликав владу України звільнити Тимошенко

Як зазначили у МЗС, процедура за якою ухвалювалась резолюція була сумнівною.

Нагадаємо, сенат ухвалив резолюцію Джеймса Інхофа і діка Дурбіна, що закликає звільнити Тимошенко та ввести візові санкції проти осіб, відповідальних за її ув'язнення.

Щоправда, з остаточної версії резолюції зникли пункти, які закликають засудити Адміністрацію Президента Віктора Януковича, відкликати посла США з України до звільнення Тимошенко, вести візові санкції щодо Януковича і генерального прокурора Віктора Пшонки, негайно випустити Тимошенко - за медичними показаннями, закликати ОБСЄ позбавити Україну права головувати в цій організації в 2013 р., призупинити всі угоди між НАТО і Україною до звільнення Тимошенко.

Читайте також: США "поставили на паузу" відносини з Україною

Резолюція, проте, носить лише рекомендаційний характер і не має обов'язкової сили для адміністрації. По суті документ став лише відображенням точки зору американських законодавців.

Юлія Тимошенко згідно з вироком Печерського суду м. Києва від 11 жовтня 2011 р., відбуває семирічне ув'язнення у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі і виплати 1,5 млрд грн (близько 189 млн дол) штрафу за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Законність цього засудив 29 серпня підтвердив Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ України.

Також у суді перебуває справа щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно з матеріалами кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчиненню зазначених дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.

Читайте також: Вирок Тимошенко по "газовій справі" остаточно визнаний законним (відео)

Крім того, Тимошенко обвинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборониРФ на суму 405,5 млн дол і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн.

Генеральна прокуратура України 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва арештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Справи проти опозиційного екс-прем'єра відбилися на зовнішній політиці України, за ініціативою ЄС призупинено укладення Договору про асоціацію між Україною та ЄС. Для укладення Угоди про асоціацію (СА) з Україною ЄС очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р.