ua en ru

Прогнозна ціна російського газу в II кварталі 2013 р. складає 426 дол./тис. куб. м, - Міненерговугілля

Автор: RBC.UA
Міненерговугілля прогнозує зростання ціни на російський газ в II кварталі 2013 р. до 426 дол за тис. куб.м. Про це повідомив міністр міністерства Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

Міненерговугілля прогнозує зростання ціни на російський газ в II кварталі 2013 р. до 426 дол за тис. куб.м. Про це повідомив міністр міністерства Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

"Прогнозна ціна на II квартал, яка розраховується виходячи з того контракту, який є - 426 дол", - сказав Ставицький.

Ціна російського газу для України в I кварталі 2013 р. становить 406 дол за 1000 куб. м.

Раніше сьогодні Ставицький заявляв, що ціна газу буде знижена до жовтня 2013 р. у результаті домовленостей з РФ або в результаті диверсифікації. "Я впевнений в тому, що в цьому році буде знижена ціна газу, і до початку опалювального сезону ми домовимося або з російськими колегами про справедливу ціну, заснованої на ринкових відносинах, або ми дуже серйозно працюємо на диверсифікацію поставок, де у нас є успіхи. У нас запускається друга лінія диверсифікації поставок. Тож, я впевнений, що ціна буде коливатися в районі середніх цін спотового ринку по північно-німецькому плацу. За сьогоднішніми котируванням - це приблизно в районі 350 дол за тис. куб м. газу. Прогнозні показники провідних трейдерів коливаються в другому півріччі з розрахунку 250-280 дол за тис. куб м", - сказав Ставицький.

Читайте також: Ціна газу буде знижена до жовтня в результаті домовленостей з РФ або в результаті диверсифікації, - Ставицький

Зазначимо, що згідно з даними "Нафтогазу", ціна природного газу для компанії в I кварталі 2013 р. складає більше 406 дол за 1000 куб. м.

У держбюджеті-2013 ціна на газ закладена на рівні 421 дол за 1 тис. куб. м. При цьому "Газпром" ще й вимагає від України сплати 7 млрд дол за недобраний в 2012 р. газ.

Основним імпортером газу для України поки залишається Росія. У Росії в 2012 р. було закуплено 32,87 млрд кубометрів на 14,003 млрд дол, тобто по 426 дол за тис. куб. м. Україна планує в 2013 р. зменшити закупівлю газу у Росії до 18-20 млрд куб. м.

Читайте також: Видобуток газу в Україні в лютому скоротився на 5,6%, - Держстат

Як заявив на останній прес-конференції Президент Віктор Янукович, ціна газу для України на сьогодні становить 510-515 дол./тис. куб. м. При цьому, за даними Президента, газ від німецької RWE дешевше російського на 50 дол Україна в 2012 р. імпортувала з Німеччини 52,702 млн куб. м газу на суму 21,966 млн дол. Таким чином, середня ціна поставки становила 417 дол за тисячу кубометрів.

РФ і Україна вже більше року безрезультатно обговорюють можливість коригування газових контрактів, підписаних в 2009 р. Після зміни політичного керівництва України стала заявляти про кабальності і невигідності цих контрактів. Україна наполягає на зміні ціни поставок російського газу в країну. У свою чергу, "Газпром" хотів отримати контроль над українською ГТС. Проте до цих пір сторони так і не змогли прийти до компромісу в цьому питанні. Переговори поновляться в квітні. Однак, джерела повідомляють, що Україна і Росія вже домовилися про створення СП з управління ГТС і зниження ціни на газ. "Газпром", згідно з повідомленнями джерел, вимагає від України законодавчого закріплення права оренди ГТС при будь-якій владі.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Згідно "Харківським угодам", Україні надається знижка в 100 дол./тис. куб.м.

Читайте також: Ціна російського газу для України в I кварталі 2013 р. становить 406 дол. за 1000 куб. м

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменистані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів.

Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.

Зазначимо також, що за даними Держстату видобуток природного газу в Україні в лютому 2013 р. до лютому 2012 р. скоротився на 5,6% - до 1,5 млрд куб. м. По відношенню до січня 2013 р. видобуток скоротився на 11,1%. Всього за січень-лютий в Україні було видобуто 3,3 млрд кубометрів, що на 3,1% менше, ніж за аналогічний період 2012 р.