ua en ru

Прем'єр Греції: Дефіцит бюджету країни в 2011 р. складе близько 9% ВВП

Автор: RBC.UA
Дефіцит бюджету Греції в 2011 р. складе близько 9% ВВП, що перевищує зроблені раніше прогнози про його скорочення до 7% ВВП. Про це повідомив новий прем'єр-міністр Греції Лукас Пападімос

Дефіцит бюджету Греції в 2011 р. складе близько 9% ВВП, що перевищує зроблені раніше прогнози про його скорочення до 7% ВВП. Про це повідомив новий прем'єр-міністр Греції Лукас Пападімос, передає Reuters.

Грецький прем'єр виступив сьогодні в парламенті країни і представив зразковий варіант антикризової програми, яка, зокрема, припускає розширення податкової бази і боротьбу з ухиленням від сплати податків.

Він заявив, що причиною посилення рецесії в країні стала політика, що проводилася попереднім урядом. Проте, на думку голови нового коаліційного уряду, ефективні реформи допоможуть нівелювати зростання дефіциту бюджету і його очікувані негативні наслідки.

Пападімос також заявив, що Греції вдалося виконати всі вимоги для отримання шостого 8-мільярдного кредитного траншу в рамках чинної програми допомоги від трійки кредиторів - Євросоюзу (ЄС), Європейського центрального банку (ЄЦБ) і Міжнародного валютного фонду (МВФ). На його думку, першорядним завданням в боротьбі з кризою зараз є швидке отримання шостого траншу, після чого необхідно буде завершити переговори з трійкою кредиторів про надання другого пакету фінансової допомоги обсягом 130 млрд євро. За словами Пападімоса, грецька влада усвідомлює, що позитивний результат переговорів залежить від здатності країни виконати узяті на себе зобов'язання і провести структурні реформи.

Нагадаємо, 11 листопада ц. р. Пападімос очолив перехідний антикризовий коаліційний уряд. До складу уряду "100 днів" (приблизно стільки часу залишається до позачергових парламентських виборів), в основному, увійшли міністри від двох провідних партій країни - PASOK (Всегрецький соціалістичний рух) і "Нова демократія". Ключову посаду - міністра фінансів - зберіг за собою Евангелос Венізелос.

Нагадаємо, в 2009 р. Греція опинилася перед обличчям найбільшої фінансової кризи через надзвичайно високі борги Афін перед урядами інших країн. У травні 2010 р. МВФ і ЄС виділили грецькій владі кредитну лінію в розмірі 110 млрд євро. У липні 2011 р. на екстреному саміті єврозони було прийнято рішення про надання Греції другого пакета фінансової допомоги понад діючої програми. Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і МВФ нададуть Афінам додаткове фінансування в розмірі 109 млрд євро.

Натомість керівництво Греції зобов'язалося здійснити низку заходів, спрямованих на різке скорочення бюджетних витрат: зменшити зарплати, підвищити пенсійний вік, скоротити робочі місця, а також провести широку програму приватизації. Ці заходи дуже непопулярні в грецькому суспільстві. З 2009 р. в країні не припиняються масові страйки та інші акції протесту проти скорочення бюджетних витрат.

10 листопада Єврокомісія випустила прогноз, у якому говориться, що держборг Греції за підсумками 2012 р. може досягти 198,3% від ВВП країни в порівнянні з очікуваним показником в 162,8% ВВП за підсумками поточного року. Зазначимо, зараз розмір держборгу Греції становить близько 350 млрд євро.