ua en ru

ООН назвала бійню в Сирії громадянською війною

Автор: RBC.UA
В ООН назвали військові дії в Сирії громадянською війною. Про це заявив помічник генсека ООН з миротворчих операцій Ерве Ладсус.

В ООН назвали військові дії в Сирії громадянською війною. Про це заявив помічник генсека ООН з миротворчих операцій Ерве Ладсус, повідомляє Euronews.

За його словами, останнім часом насильство в Сирії зросло до такої міри, що це передбачає "зміну природи конфлікту". В кінці липня закінчується мандат місії ООН, якій залишається лише констатувати провал "плану Аннана".

"Спостерігачів ООН, які намагалися сьогодні доїхати до аль-Хеффи, зустріли розлючені люди, які оточили машини і змусили їх зупинитися. Люди, мабуть, місцеві жителі - закидали машини ООН камінням і металевими прутами. Спостерігачі повернули назад", - розповів представник ООН.

Спостерігачі ООН зазначають, що урядові війська прагнуть повернути під свій контроль значні території, захоплені повстанцями, при цьому застосовується артилерія, бронетехніка і бойова авіація. У відповідь на це повстанці вдаються до тактики терористичних атак і ведуть партизанську війну.

Зазначимо, резолюція Ради Безпеки ООН і так званий план Кофі Аннана першим пунктом передбачали припинення будь-яких форм насильства з обох боків. Однак на практиці ні повстанці, ні урядові війська не виконали цього пункту.

Вчора, 12 червня, ООН оприлюднила доповідь, згідно з якою в Сирії дітей віком 8-13 років використовувала сирійська армія як живий щит.

Як повідомлялося, Рада з прав людини ООН 2 червня ц.р. засудила офіційний Дамаск за різанину в Хулі. Резолюцію із засудженням урядових сил Президента Башара Асада схвалили 41 з 47 країн, що входять до Ради. Проти резолюції проголосували Росія, Китай і Куба. Нагадаємо, 25 травня після зіткнень урядових військ і озброєних повстанців в Хулі знайшли тіла жертв масового вбивства. За даними спостерігачів ООН, загинули не менше 116 людей, більше половини з яких - жінки і діти. Західні країни схильні звинувачувати в події підрозділи урядових військ, тоді як Дамаск заявляє про діяльність в цьому районі пов'язаних з "Аль-Кайєдою" бойовиків. На знак протесту проти бійні в Хулі ряд західних країн видворив сирійських послів. У відповідь на це сирійське керівництво оголосило про висилку з країни послів кількох західних держав.

Нагадаємо, 10 червня новий лідер найбільшого об'єднання сирійських опозиціонерів, сирійської національного ради, Абдельбассет Сіда заявив, що режим Асада животіє "на останньому подиху" і вже втратив контроль над деякими містами країни.

6 червня ц.р. в НАТО заявили, що не планують збройного втручання в ситуацію в Сирії. Тим часом, у Вашингтоні не виключають можливість проведення воєнної операції в Сирії. Президент Сирії, виступаючи 3 червня 2012 р. в парламенті країни, заявив, що Сирії загрожує війна ззовні.

30 травня ц.р. глава Французької Республіки Франсуа Олланд назвав Москву і Пекін головними перешкодами для прийняття жорсткіших санкцій проти режиму Президента Сирії. За словами Олланда, військова операція західної коаліції в Сирії можлива, але тільки якщо буде підкріплена резолюцією ООН.

Нагадаємо, громадянські заворушення в Сирії почалися на тлі загального підйому протестних настроїв "арабської весни" в лютому 2011 р. Кожен день в Сирії гинуть десятки людей. Сирійська опозиція вимагає відставки Президента країни, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах щодо мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів". За останніми оцінками ООН, за час конфлікту в Сирії загинули вже більше 9 тис. цивільних осіб.