Олімпіада: Підсумки дванадцятого дня (фото)

Вже котрий день українські спортсмени ніяк не принесуть в нашу скарбничку нових медалей. А тим часом, китайці набрали досить серйозний хід і вже обганяють американців на 2 золоті медалі.

Україна - 0-0-0

У ніч з 8-го на 9-те серпня вирішувалася доля наших боксерів Дениса Беринчика і Олександра Гвоздика, які повинні були вийти на ринг, щоб довести своє право з'явитися в півфіналі Олімпійського боксерського турніру.

Першим почав поєдинок Денис Беринчик, який впевнено нарощував перевагу від раунду до раунду, непохитно заробляючи бали на супротивникові з Австралії Джефрі Горні. Бій закінчився безумовною перемогою українця 21-13.

Другий поєдинок цієї ночі - між нашим Олександром Гвоздиком і алжирцем Абдельхафідом Бенчлабою - видався значно гостріше, адже перший раунд закінчився на користь супротивника нашого боксера. Втім, Олександр швидко зорієнтувався щодо тактики опонента і вже в другому раунді зрівняв рахунок, а під час третього українець навіть двічі відправив алжирця в нокдаун. Тому підсумковий рахунок 19-17 на користь українця нікого не здивував. Отже п'ятеро українських боксерів (Василь Ломаченко, Олександр Усик, Тарас Шелестюк, Денис Беринчик і Олександр Гвоздик) пройшли в півфінали, що гарантує їм, як мінімум, бронзові нагороди.

Нагадаємо також, що лише двоє з 7-ми українських боксерів завершили змагання достроково - Павло Іщенко і Євген Хітров. Обидва зробили відповідні висновки - перший на рахунок ваговій категорії в майбутньому, а другий - на користь рофессионального боксу.

Приємні новини прийшли з атлетики у вечірній програмі. До фіналу у метанні списа пройшов Олександр П'ятниця метнувши снаряд на 82.72 м, що гарантувало йому місце в наступному раунді змагань. На жаль результату в 80.06 м Романа Абраменко не вистачило, щоб пройти далі.

Представниці в стрибках у воду з 10-тиметрової вежі почали боротьбу за нагороди. Єдиною представницею від України була Юлія Прокопчук. Українка вдало подолала кваліфікаційний відбір зайнявши 11-те місце з 324,85 очками. Нагадаємо, що в наступне коло змагань проходить 18 найкращих спортсменок, які вже сьогодні і розіграють комплект олімпійських нагород.

Китай - 2-1-0

У середу китайські спортсмени знову поповнили свій золотий запас. В таеквондо Ву Чжин Гу у фінальній сутичці у ваговій категорії до 48 кг завдала поразки іспанці Брігіт Енріке з рахунком 8:1. А в улюбленому китайцями настільному тенісі підтвердили свій клас чоловіки з КНР - у фінальному матчі китайська команда здолала представників Південної Кореї всуху (3:0). Таким чином, всі чотири золоті медалі, які розігруються в цій дисципліні на Олімпійських іграх залишилися за китайськими спортсменами.

"Срібло" принесла своїй країні Чжинь Рюксю, яка виступає у вільній боротьбі У фінальному бою у ваговій категорії до 63 кг вона поступилася японці Каорі Іто - 0:3.

США - 4-3-3

Продовжують набирати обертів американці. На рахунку збірної США 4 золотих, а також по 3 нагороди інших переваг. Найзначніше "пожертвування" зробили американські легкоатлети: 5 медалей принесли бігуни, ще 2 - дівчата в стрибках у довжину.

Початок успіхам легкоатлетичної збірної США поклала Лашинда Демус своєї срібною медаллю на 400-метрівці з бар'єрами. Ця пермога виявилася для американців першою у легкій атлетиці 8 серпня. Далі американських шанувальників чекали тільки тріумфи.

Еллісон Фелікс прийшла до фінішу першою на дистанції 200 м з результатом 21,88 секунди. Її співвітчизниця Кармеліта Джетер в цьому ж забігу показала третій час, завоювавши бронзову медаль.

Потім на олімпійську бігову доріжку вийшли чоловіки - їх чекав фінальний забіг на 110 метрів з бар'єрами. І тут американці посіли перші два місця на п'єдесталі пошани: Аріс Мерріт став чемпіоном з результатом 12,92, випередивши Джейсона Річардсона на 0,12 секунди. Ямаєць Хенсл Парчмент став володарем бронзової нагороди, встановивши національний рекорд (13,12).

А після цього блиснула своїм стрибком Брітні Різ. Але вона виявилася не єдиною американкою на п'єдесталі - Джанай Делоа, пропустивши вперед Соколову, стала володаркою бронзи з результатом 6,89 м.

Дуже результативний день видався і в американських волейболісток. У фіналі пляжного турніру серед жінок грали тільки дівчата з США, поповнивши скарбничку своєї країни на золоту і срібну медалі. Місті Мей-Тринор і Керрі Уолш в двох партіях впоралися з співвітчизницями Ейпріл Росс і Дженніфер Кессі - 21:16, 21:16.

Бронзову нагороду у вільній боротьбі (вагова категорія до 51 кг) завоювала Кларисса Чун, яка змогла перемогти в матчі за третє місце українську спортсменку Ірину Мерленю.

Великобританія - 0-0-0

Збірна Великобританії 8 серпня взагалі залишилася без медалей. Зараз у господарів Олімпіади 22 золоті, 13 срібних і стільки ж бронзових нагород.

Не можна не відзначити успіх збірної Німеччини в змаганнях каноїстів і байдарочників. Німці змогли завоювати в цьому виді 1 золоту, одну срібну і дві бронзові медалі.