ua en ru

НБУ розгляне доцільність використання монет номіналом 1-2 копійки

Автор: RBC.UA
Національний банк України (НБУ) у найближчі місяці розгляне питання доцільністі використання в обороті 1-2-копійчаних монет. Про це заявив голова ради Національного банку України Ігор Прасолов, передає кореспондент РБК-Україна.

Національний банк України (НБУ) у найближчі місяці розгляне питання доцільністі використання в обороті 1-2-копійчаних монет. Про це під час прямої лінії в редакції газети "Аргументи і Факти" заявив голова ради Національного банку України Ігор Прасолов, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами Прасолова, монети можуть зникнути з обороту менше ніж через рік. Основна причина відмови в тому, що на їх виготовлення витрачаються досить значні кошти.

Читайте також: ВР дозволила НБУ регулювати випуск і використання електронних грошей

"І є стабільність гривні, і я думаю, що протягом місяців НБУ вирішить це питання (використання 1-2-копійчаних монет). Якщо дійсно стоїть питання витрат на їх виготовлення, то так і буде. Національний банк зараз розглядає це питання - чи потрібно вилучати ці гроші. Яке він прийме рішення, я поки не знаю", - сказав Прасолов.

Читайте також: У бюджеті-2013 уряд заклав курс гривні до долара на рівні 8,11-8,2 грн/дол (відео)

Нагадаємо, згідно зі звітом НБУ "Основні тенденції в грошово-кредитного ринку України за серпень 2012 р.", грошова маса в Україні в серпні 2012 р. порівняно з липнем зросла на 0,3% - до 723,4 млрд грн, монетарна база - на 1,9%, до 249,8 млрд грн. З початку року обсяг грошової маси зріс на 5,5%, монетарної бази - на 4,1%.

Читайте також: Середній курс долара у 2013-2014 рр. не підніметься вище 8,4 грн

"Збільшення коштів на депозитних рахунках сприяло зростанню грошової маси, обсяг якої в серпні підвищився на 0,3% (з початку року - на 5,5%) - до 723,4 млрд грн. Обсяг монетарної бази за місяць зріс на 1,9% (з початку року - на 4,1%) - до 249,8 млрд грн. Цьому сприяло збільшення на 10,9% обсягу коррахунків банків - до 22,1 млрд грн (з початку року - на 0,7%)", - говориться в повідомленні регулятора.

Читайте також: НБУ покарав банки за дестабілізацію на міжбанку і продовжує перевірки, - Арбузов

Відзначимо, раніше заступник генерального директора економічного департаменту НБУ Олександр Петрик заявив, що НБУ не бачить підстав для подальшої дефляції в Україні в 2012 р. таким чином він прокоментував офіційну статистику по інфляції за серпень.

Як повідомлялося, за даними Держстату в серпні 2012 р. була зафіксована дефляція на рівні 0,3%. Спеціаліст пояснив, що основним фактором зниження залишалося зниження рівня цін на продовольчу групу товарів, зокрема, на фрукти (6,7%) та овочі (7,9%).

Читайте також: В Україні не виключене деяке підвищення темпів інфляції найближчими місяцями

За підсумками 2011 р., інфляція проти 2010 р. знизилася до 4,6% - це найнижчий показник із часів здобуття Україною незалежності у 1991 р. При цьому базовий індекс інфляції за 12 місяців 2011 р. склав 7,7%, що менше показника 2010 р. на 0,9 п.п. Згідно з даними Eurostat, Україна з показником інфляції в 4,6% зайняла третє місце серед країн Європи. На першому місці за рівнем інфляції у Європі за 2011 р. виявилася Білорусь (108,7%). Росія зайняла друге місце (6,1%), Словаччина з показником 4,6% також посіла третє місце.