ua en ru

Міненерговугілля і Мінекономрозвитку хочуть запустити український НПЗ

Автор: RBC.UA
Міненерговугілля і Мінекономрозвитку спільно працюють над питанням запуску нафтопереробних заводів і ніяких розбіжностей у питанні обмеження імпорту нафтопродуктів між міністерствами немає. Про це журналістам заявив міністр палива і енергетики Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

Міненерговугілля і Мінекономрозвитку спільно працюють над питанням запуску нафтопереробних заводів і ніяких розбіжностей у питанні обмеження імпорту нафтопродуктів між міністерствами немає. Про це журналістам заявив міністр палива і енергетики Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

"У нас спільна позиція з Мінекономрозвитку. У нас немає розбіжностей. Тому що... імпорт, який у нас є, він перевищив критичну межу, і ми працюємо над питанням запуску нафтопереробних заводів. Це непросте питання. Але ми простраиваем спільну позицію", - Бойко.

Раніше повідомлялося, що власник Group DF Дмитро Фірташ веде переговори про купівлю Херсонського нафтопереробного заводу (НПЗ) в групі "Континіум" Ігоря Єремєєва, плануючи побудувати на його місці нафтохімічне підприємство.

Також трейдери не виключають, що Фірташ може придбати Лисичанський НПЗ, який був зупинений в березні ц.р., замість Херсонського. На думку генерального директора "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, при інвестиціях до 500 млн дол в Лисичанський НПЗ за найближчі два-три роки новий власник отримає сучасний нафтопереробний комплекс, який зможе забезпечити половину країни паливом. "Лисичанський НПЗ в комплексі з Херсонським , який з логістики може забезпечувати південні і частина центральних областей України, здатний зробити нового гравця визначальним на паливному ринку країни ", - вважає Куюн.

В Україні знаходяться шість НПЗ і один газопереробний завод: Кременчуцький НПЗ (ПАТ "Укртатнафта", Полтавська обл., Підконтрольний групі "Приват" Ігоря Коломойського), Лисичанський НПЗ (ПрАТ "ЛІНІК", Луганська обл., Належить ТНК-ВР), Одеський НПЗ (ПАТ "Лукойл-Одеський НПЗ"), ​​Дрогобицький НПЗ (НПК "Галичина", Львівська обл.), Надвірнянський НПЗ (ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття", Івано-Франківська обл.), Херсонський НПЗ і Шебелинський ГПЗ (ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз Україна", Харківська обл.).

На даний час з них в роботі знаходяться лише Кременчуцький НПЗ і Шебелинський ГПЗ, інші підприємства зупинені через збитковість.

Нагадаємо, поставки нафти на нафтопереробні заводи (НПЗ) України в січні-квітні 2012 р. порівняно з відповідним періодом 2011 р. скоротиться на 27,2% до 1 млн 878 тис. т. Поставки російської нафти на НПЗ України скоротилися в січні-квітні 2012 р. на 53,2% - до 724,8 тис. т. Випуск бензину в Україні в січні-квітні 2012 р. скоротився на 19% - до 746,4 тис. тонн, дизельного палива - на 33% - до 592,5 тис. т, мазуту - на 38,1% - до 447,2 тис. т. Переробка нафтової сировини зменшилась на 30,8% - до 2 млн 48 тис. т.