ua en ru

Марсохід Curiosity проведе тестові випробування (відео)

Автор: RBC.UA
У апарату Національного агентства з повітроплавання і дослідження космічного простору США (NASA) Curiosity, який здійснює дослідження Марса, вийшов з ладу один з датчиків вітру. Зламане пристосування відповідало за збір інформації про погоду на поверхні Червоної планети.

У апарату Національного агентства з повітроплавання і дослідження космічного простору США (NASA) Curiosity, який здійснює дослідження Марса, вийшов з ладу один з датчиків вітру. Зламане пристосування відповідало за збір інформації про погоду на поверхні Червоної планети.

Йдеться про першу технічну проблему, з якою зіткнувся марсохід за кілька тижнів дослідницької діяльності. За відомостями ВВС, в космічному агентстві розцінюють поломку як несуттєву. Вихід з ладу датчика вітру може позначитися на якості присилаються апаратом даних, але заміри будуть зроблені.

Причини, що призвели до поломки обладнання, поки не відомі. За однією з версій, датчик могли розбити камені, виштовхнуті в різні боки самим марсоходом при першому контакті з поверхнею планети.

Сьогодні Curiosity проведе тестові випробування. Вони займуть 30 хвилин, під час яких космічний апарат планує проїхати близько 3 м, виконати поворот на 90 градусів і проїхати кілька метрів заднім ходом. Після випробувань марсохід повинен опинитися на місці приземлення. "Ми хочемо зупинитися в місці, яке ми перевірили. Ми хочемо бути повністю і абсолютно впевненими в безпеці", - говорить глава місії Майкл Уоткінс.

Кінцевою метою ровера стане підйом на 5-кілометровий гребінь кратера, в центрі якого спочатку приземлився Curiosity.
Марсохід обладнаний 10 сенсорами для пошуку органічних сполук і мінералів, необхідних для підтримки життєвих форм.

Напередодні NASA оголосило про свої плани по запуску нового марсіанського апарату в 2016 р.

Пристрій називатиметься Insight ("Проникливість") і, на відміну від рухомої наукової лабораторії Curiosity, буде стаціонарною лабораторією. Її основним завданням, як розповіли учені NASA, стане буріння отвору в марсіанській корі і дослідження глибинних порід.

За словами вчених, це не тільки допоможе знайти відповідь на питання про можливість існування форм життя на Марсе у минулому, але і розповість про те, як формувалася тверда поверхня планет, у тому числі і Землі. Крім того, апарат спостерігатиме за рухом тектонічних плит на Марсе і фіксувати "марсотрясіння".

Нагадаємо, в листопаді 2011 р. з мису Канаверал була запущена двоступінчата ракета Atlas V з марсоходом Curiosity. Після восьмимісячного польоту він успішно зробив посадку в кратері Гейла в південній частині Червоної планети, а потім передав на Землю перший кольоровий знімок Марса. Термін служби мобільній лабораторії вартістю 2,5 млрд дол. складе 1 марсіанський рік (686 земних днів).

Вдалий досвід американського космічного агентства привернув увагу вчених інших країн. У середині серпня Індія оголосила, що через рік запустить власний апарат до Марсу. На відміну від Curiosity, керований модуль азіатської країни не буде висаджуватися на поверхні Червоної планети.