ua en ru

Маленька перемога: "Беркут" залишив площу перед Українським домом (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Співробітники МВС відступають від Українського дому і прямують у бік Михайлівської площі під оплески демонстрантів, передає кореспондент РБК-Україна.

Співробітники МВС відступають від Українського дому і прямують у бік Михайлівської площі під оплески демонстрантів, передає кореспондент РБК-Україна.

Учасники демонстрації скандують "Банду геть!", співають національні пісні і гімн.

На даний момент біля Українського будинку знаходиться близько 130 співробітників МВС, які раніше намагалися відтіснити демонстрантів. Раніше тут знаходилося близько 3 тис. міліціонерів.

До цього стало відомо, що прес-конференція Президента України Віктора Януковича, яка повинна була відбутися в Українському домі о 11:30, перенесена. Крім того, Янукович запросив на 11:30 керівництво парламенту та депутатських фракцій для обговорення ситуації, що склалася у Верховній Раді у зв'язку з подіями, які відбулися на ранковому засіданні.

Лідер об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк заявив, що опозиція згодна зустрітися з Януковичем, однак за умови, що їх зустріч буде транслюватися в прямому ефірі українських телеканалів.

Раніше сьогодні правоохоронці почали активно відтісняти мітингувальників від будівлі Українського дому, мітингувальники створили "живий" ланцюг і намагаються утримати свої позиції. Співробітники спецпідрозділу "Беркут" застосували проти мітингувальників сльозогінний газ.

Як повідомлялося, сьогодні під Українським домом триває акція протесту на захист української мови, яка почалася напередодні. Опозиція заявляє, що закон про мови був прийнятий з порушеннями норм Конституції і закликала українців приєднатися до масової акції протесту, яка стартувала напередодні в Києві біля Українського дому. Також 6 народних депутатів проводять безстрокову голодовку під будівлею Українського дому.

Відзначимо, що в сесійній залі опозиційні депутати не надто активно виступали проти прийняття цього закону. У свою чергу, перед телекамерами, вони закликають людей "прийти під Український дім", щоб зробити те, чого їм не вдалося в парламенті.

Прийнятим напередодні законом збережений конституційний державний статус української мови. Пунктом 1 статті 6 проекту встановлено, що державною мовою України є українська мова. При цьому на території України гарантується вільне використання регіональних мов, до яких віднесено російську, білоруську, болгарську, вірменську, гагаузьку, ідиш, кримськотатарську, молдавську, німецьку, новогрецьку, польську, ромську, румунську, словацьку, угорську, русинську, караїмську та кримчацьку. Дія цього положення поширюється на ті мови, які є рідними для не менш 10% громадян, що населяють певну територію, за даними перепису.