ua en ru

Люди, які народилися восени, частіше доживають до ста років

Автор: RBC.UA
Люди, чий день народження припадає на період з вересня по листопад, мають більше шансів дожити до ста років, ніж ті, хто народився в інший час. Такого висновку дійшли вчені з Чиказького університету, які виявили одразу кілька причин цієї незвичайної залежності.

Люди, чий день народження припадає на період з вересня по листопад, мають більше шансів дожити до ста років, ніж ті, хто народився в інший час. Такого висновку дійшли вчені з Чиказького університету, які виявили одразу кілька причин цієї незвичайної залежності.

Наукові співробітники Центру з проблем старіння (Centre on Aging) при Чиказькому університеті Леонід і Наталія Гаврилови провели дослідження більш ніж 1,5 тис. американських довгожителів, які народилися в період з 1880 по 1895 рік.

"Нерідко дата народження використовується епідеміологами в якості визначення характеристик, що діють на дитину під час внутрішньоутробного розвитку, а також дорослішання в ранньому віці", - зазначають дослідники.

Ці характеристики включають в себе температуру навколишнього середовища, час, протягом якого дитина перебуває на сонці, і деякі інші фактори.

В ході дослідження подружжя Гаврилова порівнювали довгожителів з їх братами і сестрами, які вмирали в більш ранньому віці, хоча мали одним і тим же генетичним фоном і умовами дорослішання, а також з їх дружинами, які жили в тих же умовах в зрілому віці. Автори зазначають, що існує кілька можливих пояснень того, чому ті, хто народився восени живуть довше.

Важливим фактором є харчування матері під час вагітності. Дефіцит корисних речовин на ранніх стадіях розвитку дитини негативно позначиться на її стан у дорослому житті. Індикатором цього часто служить вага дитини при народженні. Наприклад, в Греції немовлята, які народилися в осінньо-зимовий період, важать більше і відчувають себе набагато краще.

Другим показником вчені називають той факт, що пік епідемії поліомієліту припадає на липень і серпень. Якщо жінка підхопить цю інфекцію під час другого триместру вагітності, це майже напевно викличе серйозні негативні наслідки для здоров'я майбутньої дитини.

Вплив температури повітря під час пологів може стати ще одним можливим поясненням низького відсотка довгожителів серед народжених у весняно-літній період. Як показало дослідження, спекотна погода пов'язана з ризиком передчасних пологів, а також з високим артеріальним тиском новонароджених в майбутньому.

"Те, що сезон народження впливає на тривалість життя, було продемонстровано понад десять років тому німецькими демографами Габріелем Доблхаммером і Джеймсом Ваупелем. Результати їх дослідження були опубліковані в журналі PNAS в 2001 році, - зазначає провідний науковий співробітник Інституту загальної генетики ім. Н.І . Вавилова Російської Академії Наук Світлана Боринська. - Їх робота свідчить про те, що тривалість життя залежить від чинників, які діяли під час вагітності, при народженні або незабаром після нього, але не на пізніх етапах життя".