ua en ru

ЛАД закликає ООН вислати миротворців для "припинення кровопролиття" в Сирії

Автор: RBC.UA
Ліга арабських держав (ЛАД) звернулася до Організації Об'єднаних Націй (ООН) з проханням вислати до Сирії миротворчі сили для "припинення кровопролиття".

Ліга арабських держав (ЛАД) звернулася до Організації Об'єднаних Націй (ООН) з проханням вислати до Сирії миротворчі сили для "припинення кровопролиття". Заклик міститься в проекті резолюції, випущеному за підсумками екстреного засідання Ради ЛАД в Каїрі, передає Reuters.

Крім того, ЛАД закликає до припинення всіх дипломатичних контактів з Сирією. Міністри закордонних справ ЛАД також закликають до посилення застосування економічних санкцій, введених Лігою проти Дамаска в минулому році.

Нагадаємо, в Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції. Для моніторингу за ситуацією в кінця грудня 2011 р. туди була направлена ​​місія спостерігачів Ліги арабських держав. За підсумками її роботи 22 січня 2012 р. міністри закордонних справ країн - членів Ліги розробили план мирного врегулювання, який передбачає відставку Президента Сирії Башара Асада та проведення в країні парламентських і президентських виборів. Дамаск ці пропозиції відкинув. Слідом за цим у ряді арабських країн повідомили про припинення участі своїх представників у спостережній місії. 28 січня її робота була повністю припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.

У Раді Безпеки ООН 4 лютого 2012 відбулося голосування за проектом резолюції по Сирії, внесеного делегацією Марокко спільно з рядом західних і арабських країн. Росія і Китай, що володіють правом вето, проголосували "проти", і резолюція в результаті не була прийнята.

На тлі цих переговорів Сирію покинули посли Бахрейну, Саудівської Аравії, Катару, Кувейту, Оману і ОАЕ. Раніше своїх дипломатичних представників відкликали США, Великобританія, Франція, Німеччина, Іспанія та Італія. На минулому тижні зі складу місії спостерігачів ЛАГ вийшли представники Бахрейну, Саудівської Аравії, Катару, Кувейту, Оману і ОАЕ.

10 лютого ц.р. в МЗС України заявили, що Україна виступає проти зовнішнього втручання у справи Сирії, і підтримує відновлення роботи місії спостерігачів Ліги арабських держав у цій країні. Водночас, Україна очікує від уряду Сирії невідкладної реалізації політичних реформ, зокрема проведення всенародного референдуму щодо проекту нової Конституції та формування коаліційного уряду з урахуванням інтересів усіх сирійських політичних сил.

Відзначимо, через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів, Євросоюз і США розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції.

Крім того, на початку вересня 2011 р. Євросоюз ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації. 23 січня рада міністрів закордонних справ країн ЄС прийняла рішення розширити санкції, накладені на Сирію. Зараз Євросоюз готується розширити санкції проти Сирії, зазначається, що робота над черговим пакетом обмежень буде завершена до 27 лютого. Якщо нові санкції задіють, то активи ЦБ Сирії будуть повністю заморожені, поза законом виявляться імпорт і експорт фосфатів, дорогоцінних каменів, золота та інших цінних металів. Також обговорюється заборона комерційних польотів в Сирію.

За даними ООН, жертвами протистояння стали вже понад 6 тис. осіб.