ua en ru

Підсумки першого кола української Прем'єр-Ліги: зона єврокубків

Автор: RBC.UA
У третій частині нашого аналізу ми розглянемо четвірку команд, яка займає положення у вищій половині турнірної таблиці. Клуби, які займають місця з восьмого по п'яте, показують неймовірно високу щільність боротьби - у трьох команд рівна кількість очок. Більше того, у "Арсенала", "Волині" і "Ворскли" абсолютно ідентичні показники в співвідношенні результатів зіграних матчів - п'ять поразок, п'ять нічиїх і п'ять перемог. "Чорноморець", що займає п'яту позицію, випереджає цю трійку всього на три очки, що не виглядає занадто великою відстанню для наздоганяючих команд.

У третій частині нашого аналізу ми розглянемо четвірку команд, яка займає положення у вищій половині турнірної таблиці. Клуби, які займають місця з восьмого по п'яте, показують неймовірно високу щільність боротьби - у трьох команд рівна кількість очок. Більше того, у "Арсенала", "Волині" і "Ворскли" абсолютно ідентичні показники в співвідношенні результатів зіграних матчів - п'ять поразок, п'ять нічиїх і п'ять перемог. "Чорноморець", що займає п'яту позицію, випереджає цю трійку всього на три очки, що не виглядає занадто великою відстанню для наздоганяючих команд.

"Арсенал", 8 місце, 20 очок
Кращий матч: "Металіст" - "Арсенал" 0:1
Гірший матч: "Металург" - "Арсенал" 5:0

Команда Кучука має найгірше співвідношення забитих і пропущених м'ячів серед всіх клубів, які займають місця у верхній частині турнірної таблиці. "Арсенал", забивши шістнадцять м'ячів, пропустив на п'ять голів більше, що і вплинуло на положення "червоно-синіх" в сітці лідерів чемпіонату.

Найбільше статистику киян у цьому сезоні псували два донецьких клуби, "Шахтар" і "Металург" які на двох забили одинадцять голів у ворота Паньківа. Якщо б "Арсенал" пропустив в тих матчах хоча б на два голи менше, зараз "червоно-сині" мали б усі шанси займати шосту позицію в чемпіонаті.

Захисники киян ніколи не славилися своїми швидкісними даними, що стало однією з причин, за якими "Арсенал" пропускав у всіх матчах першого кола, крім поєдинку із найбільш беззубою командою нинішньої першості, запорізьким "Металургом". Регулярні запізнення захисників у свої зони, помилки при створенні положення "поза грою" переслідують команду Кучука буквально по п'ятах.

В атаці у "Арсеналу" теж не все гладко, адже в двох останніх матчах суперники киян не пропустили жодного гола. У складі "канонірів" є гравці, здатні забивати, однак у взаємодії атакуючих футболістів "червоно-синіх" останнім часом немає думки та гостроти. Якщо раніше "Арсенал" брав цікавими комбінаціями та несподіваними рішеннями, то зараз підопічні Кучука діють максимально просто, проте не отримуючи при цьому результат.

Тренеру "канонірів" необхідно приділити увагу взаємодії захисників, відпрацюванню пресингу і виходу з нього. Гравцям атаки необхіден "струс" і свіжий погляд зсередини. Зимове вікно чемпіонату може вивести гру киян на більш високий рівень.

Читайте також: Підсумки першого кола української Прем'єр-Ліги: битва аутсайдерів

"Волинь", 7 місце, 20 очок
Кращий матч: "Волинь" - "Металіст" 2:1
Гірший матч: "Кривбас" - "Волинь" 1:0

"Волинь", яка за весь минулий сезон набрала двадцять сім очок в цьому сезоні йде з випередженням графіка, набравши двадцять тільки за половину чемпіонату. Дем'яненко намагається прищепити лучанам більш мудру модель гри, що дає помітний результат. Проте недоліком підходу нового тренера є те, що його команда, на відміну від "Волині" зразка Кварцяного, не має такого сильного характеру і нахабства.

"Волині" дуже не вистачає хорошого забивного форварда, такого, як Майкон. Савич і Суботіч забивають, але забивають мало. Лучани перестали діяти в атаці відштовхуючись від силової боротьби і штовханини, при Дем'яненко команда грає більш тонко і гостро. "Волині" не вистачає Рамона Лопеса, який пропускає матчі через травми.

В захисті у луцького клубу приблизно ті ж проблеми, що й у "Арсеналу" - захисники не дуже швидкі, однак, що похвально, краще готові тактично. "Волинь" Дем'яненка постає перед українськими любителями футболу принципово новою командою з групою старих виконавців, у діях команди видно ідею, зміст і цілісність, чого не було за Кварцяного.

"Волинь" має всі шанси зайняти єврокубкове місце в цьому сезоні, що має радувати власників та вболівальників клубу. Можливо лучани нарешті знайшли свого тренера, якого так довго шукали.

Читайте також: Підсумки першого кола української Прем'єр-Ліги: кращі з гірших

"Ворскла", 6 місце, 20 очок
Кращий матч: "Ворскла" - "Динамо" 1:0
Гірший матч: "Ворскла" - "Кривбас" 0:1

"Ворскла" без Миколи Павлова і донині виглядає дуже незвично. Павлов, як фахівець, асоціюється тільки з полтавським клубом, з яким його зв'язує безліч приємних спогадів. Проте Сергій Свистун, який обійняв посаду головного тренера полтавчан після уходу Павлова теж не вдарив обличчям в бруд, адже його команда йде на шостому місці чемпіонату, при цьому примудряючись регулярно псувати настрій багатьом сильним колективам.

"Ворскла" завжди славилася дисципліною і характером, ці дві якості у команди залишилися і донині. Той пласт футбольної мудрості, який вклав у своїх підопічних Павлов, складно переоцінити, адже саме під його керівництвом "Ворскла" стала тією командою, якою ми звикли її бачити.

Полтавчани в цьому сезоні пропустили шістнадцять м'ячів, забили рівно стільки ж. Пропускала "Ворскла" в основному від лідерів - чотири м'ячі від "Шахтаря" і "Металіста", два від "Дніпра". Шість пропущених голів за дванадцять матчів, що лишилися, виглядають непоганою статистикою для оборони підопічних Свистуна.

Говорячи про атаки "Ворскли" важливо відзначити Романа Безуса, який є одним з найперспективніших гравців української першості, однак атаку полтавчан треба хвалити стримано, адже шістнадцять точних ударів (п'ять із них у ворота багатостраждального "Металурга" З) за першу половину чемпіонату виглядають слабеньким результатом для "Ворскли".
Свистун не прагне до руйнування всього того, що було побудовано до нього, і це дуже правильне рішення. "Ворскла" заслуговує шостий рядок у турнірній таблиці, а при бажанні може піднятися ще вище.

"Чорноморець", 5 місце, 23 очки
Кращий матч: "Чорноморець" - "Металург" Д 3:0
Гірший матч: "Чорноморець" - "Шахтар" 1:5

Одеський "Чорноморець", мабуть, одна з найстабільніших команд нинішньої першості. У тих матчах, де одесити повинні брати очки - вони беруть їх, там, де суперник явно сильніше - віддають, але не без бою. "Моряки" намагаються грати змістовно, вміло контролюючи м'яч, але при цьому вміють і люблять контратакувати. Григорчук створив з "Чорноморця" дуже боєздатний колектив, однак, без дрібних похибок і тут не обійшлося.

Одесити пропустили більше, ніж забили, що є мінусом для команди, яка йде в першій п'ятірці чемпіонату. Григорчуку просто необхідно попрацювати над цим компонентом гри щоб після зимової паузи закріпити успіх, до якого команда прийшла за першу половину чемпіонату.

Гравці "Чорноморця" регулярно потрапляють в символічні збірні туру, проте часто не можуть знайти порозуміння між собою в дуже простих ситуаціях. "Моряки" довели до автоматизму кілька сценаріїв гри, за якими працюють з матчу в матч, але у гарному клубі репертуар командних дій повинен бути ширше.

При всіх недоліках в грі одеситів видно перспективу до зростання, що багато чого коштує. Навіть якщо "Чорноморець" не залишиться в зоні єврокубків після тридцятого туру, враження про себе як про одну з найсимпатичніших команд нашої першості "моряки" залишать.

Поговоривши про клуби, чиї позицій в турнірній таблиці Прем'єр-Ліги близькі до провідних ми плавно підійшли до головної частини нашого аналізу - першої четвірки команд. У наступній статті ми поговоримо про "Шахтар", "Динамо", "Дніпро" і "Металіст".