ua en ru

Йорданія побудувала табір для сирійських біженців

Автор: RBC.UA
Влада королівства Йорданія оголосили, що закінчують роботи зі зведення табору для сирійських біженців. Наметове містечко, розраховане на 10 тис. осіб, зможе в разі крайньої необхідності вмістити 100 тис. вимушених переселенців.

Влада королівства Йорданія оголосили, що закінчують роботи зі зведення табору для сирійських біженців. Наметове містечко, розраховане на 10 тис. осіб, зможе в разі крайньої необхідності вмістити 100 тис. вимушених переселенців.

Звістка про те, що в Йорданії згодні прийняти тих, хто боїться розправи з боку військових, прийшла в день, коли війська, вірні Башару Асаду і опозиція готуються до бою за місто Алеппо. За заявою спецпредставника ООН Кофі Аннана, до теперішнього часу битви уникнути вже неможливо. Як передає телеканал "Аль-Манар", урядові війська переслідують бунтівників на півночі міста, де з ранку вже йдуть запеклі бої за район Салахеддін. Повідомляється, що через обстріл в декількох будинках почалася пожежа, яка пізніше переросла у вогняний шторм. За повідомленнями повстанців, у військовій операції задіяно більше сотні танків і близько 10 вертольотів.

Водночас глава сирійського національної ради (СНР) - ключової опозиційної організації Абдель Бассет Саїда закликав світову спільноту підтримати наступ повстанців в Алеппо. За його словами, якщо цього не відбудеться урядові війська "втоплять" місто в крові. "Наші друзі та союзники будуть відповідальні за те, що станеться в Алеппо, якщо найближчим часом не будуть прийняті необхідні кроки", - заявив він, перебуваючи в Абу-Дабі. Крім того, він підкреслив, що зацікавленим сторонам необхідно діяти в обхід рішень Ради безпеки ООН.

Алеппо знаходиться поблизу від турецького кордону, влада цієї країни з літа 2011 р. приймають сирійських біженців. Одночасно Анкара не перешкоджає діяльності збройних сил опозиції на підконтрольній їй території.

Турецький прем'єр Реджеп Тайіп Ердоган в минулому був союзником Асада, політики навіть відпочивали разом. В інтерв'ю пресі Туреччини нинішній сирійський лідер поскаржився, що в ті часи Ердоган не нагадував йому про демократію.

На відміну від Туреччини, Йорданія - країна з суворим авторитарним режимом. Влітку 2011 р. влада арабського королівства зіткнулися з масовими протестами. Королю Абдуллі II довелося пожертвувати непопулярним прем'єр-міністром, який отримав популярність як автор закону про покарання за наклеп проти державних службовців. Протести в Йорданії завершилися з мінімальною кількістю жертв. В ході зіткнень між прихильниками і противниками Асада, як стверджує опозиція, життів позбулися 17 тис. чоловік.

Раніше Йорданія заявила, що посилює охорону кордону з Сирією. Згідно з офіційною заявою короля Абдулли II, захист підданих "є головним обов'язком Йорданії". Разом з тим у документі зазначається, що "Йорданія залишить двері для братів з Сирії відкритою". В даний час на території Йорданії знаходиться більше 140 тис. біженців з Сирії.

До цього Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала продовження на 30 днів терміну перебування в Сирії міжнародної місії спостерігачів, мандат якої закінчувався в п'ятницю. Росія і Китай заблокували проект резолюції Ради Безпеки про нові санкції проти Сирії. Неприйнятий документ, підготовлений Великобританією, Францією, США та ФРН, у тому числі, мав на увазі продовження мандата місії мирних спостерігачів ООН в Сирії на 45 днів.

Нещодавно представник МЗС Сирії Джихад Макдесі заявив, що Дамаск не виключає можливості застосування хімічної зброї в разі зовнішньої загрози. Західні країни висловили тривогу з приводу можливого його застосування. "Враховуючи ескалацію насильства в Сирії, і напади режиму на свій народ, ми як і раніше дуже стурбовані наявністю цієї зброї", - заявив офіційний представник Білого дому Томмі Вітор. Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг заявив, що заява Сирії про зовнішню загрозу - "повна ілюзія". Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле заявив, що "обурливо загрожувати застосуванням хімічної зброї", а генеральний секретар ООН Пан Гі Мун сказав, що він дуже стурбований тим, що у Сирії може виникнути спокуса використовувати нетрадиційне зброю.

Зазначимо, Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що кваліфікує конфлікт в Сирії як громадянську війну. Сирійський Президент Башар Асад також визнав, що в країні йде повномасштабна війна. А 5 липня ц.р. глава наглядової міссііООН в Сирії генерал Роберт Муд заявив, що рівень насильства в країні досяг безпрецедентного рівня і продовжує рости. У той же час, за словами генсека альянсу Андерса Фог Расмуссена, НАТО не збирається втручатися в конфлікт у Сирії.