ua en ru

Херман ван Ромпей: Європа не бажає бачити Азарова в Брюсселі

Автор: RBC.UA
Президент Європейської Ради Херман ван Ромпей заявив, що прем'єр-міністру України Миколі Азарову не варто відвідувати Брюссель для участі в засіданні Ради з питань співробітництва Україна-ЄС, яке відбудеться 15 травня.

Президент Європейської Ради Херман ван Ромпей заявив, що прем'єр-міністру України Миколі Азарову не варто відвідувати Брюссель для участі в засіданні Ради з питань співробітництва Україна-ЄС, яке відбудеться 15 травня. Про це ван Ромпей заявив в інтерв'ю телеканалу Euronews, передає "5 канал".

Президент Євроради заявив також, що з боку Європи "це недвозначне свідчення того, що в Україні повинні відбутися зміни".

"На наш погляд, Україні неприпустимо веде себе по відношенню до Юлії Тимошенко, ми відверто сказали про це Президенту Віктору Януковичу", - сказав ван Ромпей.

У той же час, в прес-службі Єврокомісії заявили, що ЗМІ некоректно інтерпретували інтерв'ю єврочиновника, а порада прем'єр-міністру України Миколі Азарову не їхати в Брюссель не стосувалася засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС 15 травня.

Як повідомлялося 8 травня ц.р., що міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко під час зустрічі з комісаром ЄС з питань торгівлі Карелом Де Гухтом домовилися про прискорення підготовки тексту угоди про асоціацію між Україною та ЄС до підписання в частині поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ЗВТ). У зв'язку з цим був підтверджений візит експертної делегації ЄС в Україну 10-11 травня 2012 р.

Петро Порошенко також заявив, що в засіданні Ради з питань співробітництва Україна-ЄС, яке має відбутися 15 травня, візьмуть участь єврокомісар з питань торгівлі Карел де Гюхт, прем'єр-міністр Україна Микола Азаров, і верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки , віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон.

Напередодні стало відомо, що Україна перенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін через відмову низки глав європейських держав прийняти в ньому участь. Зокрема, Президенти Німеччини, Чехії, Словенії, Хорватії, Естонії, Австрії, Італії та інших країн відмовилися від участі в саміті лідерів країн Центральної Європи. Деякі з них пояснили свою відмову протестом проти ставлення української влади до Тимошенко.

Також ситуація з Тимошенко привела до того, що все більше європейських політиків заявляють про намір бойкотувати Євро-2012 в Україну.

Разом з тим, 24 квітня ц.р. в посольстві Великобританії в Україні заявили, що "просування в питанні підписання і ратифікації угоди про асоціацію між ЄС і України малоймовірно, поки лідери опозиції залишаються у в'язниці і не можуть вільно здійснювати політичну діяльність".

Двома днями раніше, 22 квітня ц.р., міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберг заявив, що його країна не ратифікує угоду про асоціацію з Україною. За його словами, офіційна Прага не вважає, що на даному етапі Україна відповідає базовим політичних цінностям і правилам євроспільноти, таким як верховенство закону, демократія, розумне управління, громадянське суспільство.

Відзначимо, Шварценберг був серед п'яти міністрів закордонних справ ЄС, які нещодавно опублікували відкритий лист в The New York Times про стан демократії в Україні. Коментуючи цілі відкритого листа, чеський дипломат висловив надію, що стаття з його співавторством дала "відповідний ефект і стала поштовхом для прискореного розвитку демократії в Україні".

Що стосується ситуації з самою Тимошенко, то Державна пенітенціарна служба (ГПтС) Україна повідомляє, що 9 травня вона була транспортована з Качанівської виправної колонії в Центральну клінічну лікарню "Укрзалізниці" в Харкові для проведення міжнародною медичною комісією курсу реабілітації.

Нагадаємо, Україна і Євросоюз 30 березня ц.р. в Брюсселі парафували угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ). Глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра заявив, що процес ратифікації угоди про асоціацію України і ЄС буде залежати від внутрішньої ситуації в Україні. Тейшейра зазначив, що Україна поки не виконує вимоги ЄС в частині проведення реформ. Зокрема, Євросоюз не бачить прогресу в судовій реформі України.

Генеральна прокуратура України протягом останніх років розглянула і передала до судів ряд резонансних кримінальних справ, за ходом яких стежать багато країн світу. Зокрема, мова йде про колишніх політиків з уряду або найближчого оточення Тимошенко. Повний список засуджених або обвинувачених в злочинах, пов'язаних з перебуванням на керівних постах можна подивитися тут.