ua en ru

Google втрачає ринок Бразилії: місцеві ЗМІ припинили співпрацю з Інтернет-гігантом

Автор: RBC.UA
Національна асоціація засобів масової інформації Бразилії, що включає 154 провідних видання країни, вийшла зі співпраці з новинним агрегатором Google News. За словами представників об'єднання, участь у проекті не виправдовує себе: дозволяючи сервісу копіювати перші абзаци новинних повідомлень, газети не збільшують Інтернет-трафік, а, навпаки, втрачають його.

Національна асоціація засобів масової інформації Бразилії, що включає 154 провідних видання країни, вийшла зі співпраці з новинним агрегатором Google News. За словами представників об'єднання, участь у проекті не виправдовує себе: дозволяючи сервісу копіювати перші абзаци новинних повідомлень, газети не збільшують Інтернет-трафік, а, навпаки, втрачають його.

Читайте також: Google відкликала патентний позов проти компанії Apple

"Дозволяючи користувачам Всесвітньої павутини знайомитися з початковою частиною тексту, Google News знижує шанси того, що вони перейдуть за посиланням", - цитує президента асоціації Карлоса Фернанду Лінденберг Нету ВВС. Топ-менеджер нагадав, що співпраця з американським IT-гігантом почалася два роки тому, і накопичений досвід дозволяє зробити зобов'язувальні висновки.

В об'єднанні бразильської преси готові продовжити співпрацю з Google тільки за умови, якщо корпорація буде здійснювати виплати за використання контенту. Своєю чергою, в пошуковому сервісі вважають подібну постановку питання абсурдною.

"Google забезпечує мільярд переходів на новинні сайти по всьому світу", - нагадує один з керівників компанії Марсель Леонарді. За його словами, просити грошей у пошуковика в цій ситуації так само безглуздо, як оподатковувати таксиста, який підвозить туристів до ресторану.

Читайте також: Google буде надавати рекламодавцям кредити за використання ресурсу Adwords

Раніше Google вже виявилася залученою в конфлікт з владою Німеччини. У Берліні прийнято до розгляду законопроект, що зобов'язує Google платити видавцям відрахування за посилання на їх статті в Мережі: так німецькі депутати планують гарантувати дотримання авторського права.

Нагадаємо, 26 вересня у Бразилії був заарештований керівник місцевого відділення компанії Google Фабіо Сільва Коельо. Повідомлялося, що арешт був пов'язаний з відмовою компанії Google виконати рішення суду про видалення з YouTube ролика із критичними оцінками на адресу кандидата в мери міста Кампу-Гранді.

У квітні стало відомо, що влада Бразилії оштрафувала компанію Google на 8,5 тис. дол. Приводом став запис у соціальної мережі Orkut, яка належить Google. Один з її користувачів назвав католицького священика педофілом.

Читайте також: Google і Samsung випустили новий нетбук Chromebook за ціною 249 дол

Зазначимо, що на початку жовтня Google запустила експериментальну послугу, в рамках якої користувачі зможуть заплатити за читання окремих статей в Інтернеті, не оформляючи передплату на весь сайт. Розрахунки пропонується проводити автоматично за допомогою платіжної системи Google Wallet.

Також повідомлялося, що Google домовилася з видавцями з питання оцифровки книг. Отримавши дозвіл на оцифрування, Google має право показувати до 20% змісту книги безкоштовно в мережевій версії і продавати її через сервіс Google Play. Крім того, в такому випадку видавцям безкоштовно нададуть електронну копію даної книги.

Напередодні стало відомо, що Федеральна комісія з торгівлі США (FTC) може рекомендувати уряду почати судовий розгляд з IT-гігантом Google, запідозривши його в нечесній конкуренції. Експерти вважають, що компанія штучним шляхом збільшує популярність своїх власних продуктів, піднімаючи їх вище у списку пошукових результатів. А ось продукція конкурентів "світиться" набагато менше. Раніше, в червні, антимонопольні органи США почали перевірку діяльності Google.

Читайте також: Google закриває більше 60 "безперспективних" сервісів

17 жовтня повідомлялося, що національне агентство Франції з інформаційних та комп'ютерних технологій (CNIL) від імені всього Євросоюзу зажадало від Google зміни політики в галузі захисту інформації. Європа готова чекати чотири місяці, в іншому випадку IT-гігантові можуть загрожувати санкції. Нагадаємо, Google може виключити ряд сторінок французьких видавництв з пошуку через податок. У травні стало відомо, що з подачі Єврокомісії Google можуть оштрафувати на 3,8 млрд дол., якщо не змінить систему пошуку.

Google - американська інтернет-компанія, якій належить однойменна пошукова система. Google також підтримує й розробляє ряд Інтернет-сервісів і продуктів. Система Google управляє більш ніж 1 млн серверів у центрах обробки даних по всьому світу і щодня обробляє понад 1 млрд пошукових запитів. Штаб-квартира корпорації розташована в м. Маунтін-В'ю (штат Каліфорнія, США).

Google в жовтні обігнала Micrоsoft і стала другою найбільшою у світі IT-компанією за біржовою капіталізацією. За підсумками торгів її акції додали 1% і тепер коштують 761,78 дол. Загальна вартість бізнесу Ларрі Пейджа і Сергія Бріна досягла 249,9 млрд дол. Пізніше повідомлялося, що акції Google впали на 10% через те, що компанія оголосила про зниження прибутку у ІІІ кв. 2012 р.

Читайте також: Влада Ірану має намір створити власний пошуковик замість Google

На даний час Google займає більше 60% світового ринку пошукових запитів, індексуючи більше 8 млрд веб-сторінок 186 мовами. Основним доходом компанії є онлайн-реклама, прив'язана до результатів пошуку на сторінках Google.

Крім Інтернет-пошуковика, Google володіє найпопулярнішим відеохостингом YouTube, управляє поштовим сервісом Gmail, соціальною мережею Google+, розробила операційну систему Android для мобільних пристроїв.