ua en ru

Fitch підтвердило рейтинги "Нафтогазу" на рівні CCC

Автор: RBC.UA
Рейтингове агентство Fitch Ratings сьогодні, 11 січня, підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) НАК "Нафтогаз України" в іноземній і національній валюті на рівні CCC і рейтинг облігацій компанії на 1 млрд 595 млн дол., мають гарантію від держави, на рівні B. Про це говориться в релізі агентства.

Рейтингове агентство Fitch Ratings сьогодні, 11 січня, підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) НАК "Нафтогаз України" в іноземній і національній валюті на рівні CCC і рейтинг облігацій компанії на 1 млрд 595 млн дол., мають гарантію від держави, на рівні B. Про це говориться в релізі агентства.

"Рейтинги "Нафтогазу" продовжують відображати думку Fitch, що дефолт є реальною можливістю зважаючи на збереження слабкості бізнесу і фінансового стану "Нафтогазу", а також враховують залежність компанії від держави (суверенний рейтинг України B/прогноз "стабільний"), її єдиного акціонера, в плані своєчасної фінансової підтримки. Агентство вважає, що фінансовий стан компанії може погіршитися в майбутньому через очікуване зниження обсягів транзиту газу. Fitch негативно розглядає загальну невизначеність відносно можливої реорганізації "Нафтогазу", - говориться в релізі.

Серед ключових факторів такого рішення Fitch називаються: збереження дефіциту, очікування більш низьких обсягів транзиту, можлива реорганізація та ін.

"Одним з ключових побоювань відносно Нафтогазу є невідповідність між цінами на імпортований газ, що поставляється російським ВАТ "Газпром", і регульованими тарифами на газ для компаній теплопостачання в Україні. Тарифи для населення і компаній теплопостачання виросли на 50% в серпні 2010 р., але плани їх подальшого збільшення не були здійснені... Fitch очікує, що "Газпром" буде підтримувати високі ціни на імпортований в Україну газ в середньостроковій перспективі, незважаючи на спроби України домовитися про перегляд цін і диверсифікувати поставки газу", - вважають експерти Fitch.

Читайте також: Рік тому Fitch також підтвердило рейтинги "Нафтогазу" на рівні CCC

Також агентство вказує, що обсяги транзиту газу через Україну почали скорочуватися в 2012 р. У 2011 р. "Газпром" виплатив "Нафтогазу" близько 3 млрд дол. за транзит газу, що становить приблизно 20% виручки "Нафтогазу" у вказаному році. Fitch вважає, що при збереженні такої тенденції виручка від транзиту газу може скоротитися наполовину в середньостроковій перспективі, що вплине на вже слабку здатність "Нафтогазу" генерувати грошові потоки.

Здатність "Нафтогазу" генерувати грошові кошти залишається вкрай слабкою, вважають у Fitch. При поточних цінах на імпорт газу і тарифи на внутрішньому ринку компанія як і раніше буде мати негативний вільний грошовий потік. Крім того, на думку Fitch, "Нафтогаз" буде мати обмежений доступ до ринків позикового капіталу. Як наслідок, компанії як і раніше будуть вимагатися державні субсидії або інші форми підтримки для виконання своїх зобов'язань.

Fitch продовжує рейтингувати "Нафтогаз" на самостійної основі на рівні ССС, без збільшення рівня рейтингу з урахуванням держпідтримки. Це в основному відображає думку Fitch, що в України потенційно можуть виникнути фінансові складності по підтримці "Нафтогазу". Крім того, зберігається загальна невизначеність відносно можливої реорганізації.

Читайте також: Мінфін розмістив ОВДП на 3,9 млрд грн для оплати за російський газ

Позитивні рейтингові фактори, що впливають на рейтинг - сценарій реорганізації, який передбачає тіснішу співпрацю з "Газпромом" в області транзиту газу через Україну, і більш низькі імпортні ціни, що було б позитивним для "Нафтогазу". Однак існуючі моменти невизначеності щодо потенційної реорганізації бізнесу є негативним чинником для рейтингів компанії.

Негативні рейтингові фактори - можуть стати більш низькі обсяги транзиту газу і нездатність держави надати своєчасну фінансову допомогу "Нафтогазу" для підтримки ліквідності компанії.

НАК "Нафтогаз України" є вертикально інтегрованою нафтогазовою компанією, яка здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування і зберігання нафти і газу, постачання природного і зрідженого газу споживачам. Понад 90% нафти і газу в Україні видобувається підприємствами НАК. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти і конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші види нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.