ua en ru

ЄЦБ відзначає приплив приватного капіталу в периферійні країни єврозони

Автор: RBC.UA
Європейський центральний банк (ЄЦБ) відзначає приплив приватного капіталу в периферійні країни єврозони. Монетарний регулятор зафіксував приплив 100 млрд євро в кінці 2012 р., після того як була схвалена програма допомоги проблемним країнам.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) відзначає приплив приватного капіталу в периферійні країни єврозони. Монетарний регулятор зафіксував приплив 100 млрд євро в кінці 2012 р., після того як була схвалена програма допомоги проблемним країнам.

Як повідомляє телеканал "Росія 24" з посиланням на видання The Financial Times, за останні 4 місяці минулого року приплив капіталу склав близько 9% ВВП Іспанії, Італії, Португалії, Ірландії і Греції, разом узятих.

Експерти відзначають, що зростання інвестицій в периферійні країни єврозони означає відновлення довіри інвесторів до європейської економіки, зокрема, після того як голова ЄЦБ Маріо Драгі пообіцяв зробити все можливе, щоб врятувати єврозону.

За словами Драгі, на світовому ринку суттєво покращилася кон'юнктура порівняно з 2012 р. "На ринки прийшло нове почуття порівняльної безтурботності", - відзначив глава Центробанку. Однак потрібно реальне підтвердження поліпшення економічної ситуації.

Читайте також: Європейські банки наприкінці січня достроково погасять 137 млрд євро кредитів ЄЦБ

Тим часом показник притоку капіталу залишається невеликим порівняно з розмірами відтоку капіталу, який зафіксували на початку 2012 р.

За перші 8 місяців 2012 р. відтік коштів з периферійних країн склав 406 млрд євро, тобто 20% ВВП цих країн. У 2011 р. відтік капіталу був трохи меншим: тоді Іспанія, Італія, Португалія, Ірландія і Греція втратили 300 млрд євро.

Попит на активи європейських країн зростає, а вартість запозичень на борговому ринку Іспанії та Італії падає, що говорить про оптимістичний настрій інвесторів.

Однак проблем у єврозони ще багато. Безробіття в зоні обігу єдиної валюти наблизилося до позначки 12%. Цей показник передбачає найвищий рівень безробіття з 1995 р. Хоча заходи, що вживаються країнами єврозони, дозволили впоратись із зростанням прибутковості облігацій більшості країн, економічний спад і криза призвели до скорочення робочих місць компаніями і урядами. ЄЦБ очікує, що в 2013 р. економіка регіону впаде на 0,3%.

Головний економіст UniCredit Global Research Марко Валлі вважає, що складна ситуація з безробіттям зберігатиметься ще протягом одного року, а, можливо, і більше. Також очікується, що безробіття в найближчі пару місяців продовжить зростання.

Читайте також: Економіка єврозони почне відновлюватися до кінця 2013 р., - глава ЄЦБ

Ділова активність у секторі послуг і в промисловому секторі в єврозоні також продовжує знижуватися, хоча темпи помітно сповільнилися. У січні індекс PMI склав 48,2 пункту. Таким чином, за даними Markit Economics, темпи зниження ділової активності в січні стали найповільнішими за дев'ять місяців. У грудні показник перебував на рівні 47,2 пункту.

Втім, президент ЄЦБ Маріо Драгі впевнений, що найгірша з криз суверенного боргу незабаром закінчитися. Нещодавно він заявив, що "темні хмари" над єврозоною розсіялися через рішучі заходи у минулому році.