ua en ru

Економіка США сильніше, ніж вважалося: квартальний ВВП зріс на 2,7%

Автор: RBC.UA
За переглянутими даними, валовий внутрішній продукт (ВВП) США в III кварталі 2012 р. порівняно з попереднім кварталом виріс на 2,7% в перерахунку на річні темпи (annual rate).

За переглянутими даними, валовий внутрішній продукт (ВВП) США в III кварталі 2012 р. порівняно з попереднім кварталом виріс на 2,7% в перерахунку на річні темпи (annual rate). Про це повідомило Міністерство торгівлі США, в.о. глави якого з серпня 2011 р. є Ребекка Бланк (на фото). Аналітики чекали, що ВВП США в III кварталі 2012 р. виріс на 2,8%.

Це друга оцінка американського ВВП (з трьох) від Бюро економічного аналізу при міністерстві торгівлі США. Попередні дані, опубліковані місяць тому, свідчили про темпи зростання економіки на 2,0%. Таким чином, Мінторг США підвищив оцінку зростання економіки в липні-вересні відразу на 0,7 процентного пункту в порівнянні з попередніми розрахунками. Проте, аналітики відзначають, що переглянутий показник не свідчить про фундаментальну силу американської економіки, так як значний внесок у офіційне значення внесло накопичення товарно-матеріальних запасів бізнесу.

Читайте також: ВВП США в III кварталі, за попередніми даними, виріс на 2,0%

Ділові запаси виросли, за переглянутими даними, на 61,3 млрд дол. в порівнянні зі зростанням на 41,4 млрд дол. в попередньому кварталі і додали до показника зростання ВВП 0,77 процентного пункту. Без урахування зміни ділових запасів ВВП США в III кварталі виріс лише на 1,9% (у II кварталі 2012 р. - на 1,7%).

Зростання споживчих витрат в III кварталі 2012 р. склало, за переглянутими даними, 1,4% (найнижчий показник з II кварталу 2011 р.), тоді як раніше повідомлялося про зростання цього найважливішого для економіки США показника на 2,0%.

Республіканці і демократи в конгресі США ведуть важкі переговори з проблеми так званого "фіскального обриву". Якщо угоди не буде досягнуто, з нового року автоматично і одночасно набудуть чинності підвищення податків і скорочення низки держвидатків. Міжнародні організації прогнозують, що в цьому випадку американська економіка може поринути в повторну рецесію.

Читайте також: Бернанке закликав керівництво США не допустити "фіскального обриву"

Сьогодні ж Міністерство праці США оголосило про те, що число первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за тиждень, який завершиться 24 листопада 2012 р., знизилося до 393 тис. Аналітики прогнозували значення цього показника на рівні 390 тис. вимог.

За уточненими даними, кількість первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за попередній тиждень, що завершився 17 листопада 2012, склало 416 тис. Раніше повідомлялося про 410 тис. заявок.

Середня кількість первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття в США за чотири тижні (до 24 листопада 2012 р.) досягло 405,25 тис., що вище в порівнянні з переглянутим показником за попередній чотиритижневий період (397,75 тис. заявок) на 7 , 5 тис. вимог.

Читайте також: Обама повинен прийняти термінові заходи у зв'язку з наближенням "фіскального обриву", - Fitch

Відзначимо, з 1 січня 2013 р. відбудеться автоматичне припинення дії двох законів по американському бюджету. Податкові пільги, прийняті при Буші, скасовуються, а витрати федерального бюджету скорочуються на 600 млрд дол., або 6% американського ВВП. "Фіскальний обрив" продиктований двома законами: законом про податкові пільги 2010 р., а також законом про бюджетний контроль 2011 р. Ситуацію може значно погіршити становище в економіці, яка і так знаходиться не в кращій формі.

За різними прогнозами, скасування податкових пільг може позбавити роботи 1 млн чоловік. Тобто рівень безробіття може збільшитися ще на 0,7% при нинішньому показнику в 8,3%, який не змінюється третій рік поспіль.

Читайте також: Ймовірність "фіскального обриву" в США складає 15%, - S&P

На початку жовтня ц.р. глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард висловила думку, що економіка США поступово відновлюється, про що свідчать поліпшення на ринку нерухомості. "Я б сказала, що тут ховаються гарні новини. Зокрема, ринок нерухомості відновлюється, що, на нашу думку, є ясною ознакою поліпшення ситуації", - сказала вона.

Читайте також: Темпи зростання економіки США викликають занепокоєння у ФРС, - Бернанке

Нагадаємо, в середині вересня 2012 р. Федеральна резервна система США знизила прогноз з темпів зростання американської економіки. Нові розрахунки припускають, що в 2012 р. зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) США буде перебувати в межах 1,7% - 2,0% проти прогнозу в 1,9% - 2,4%, який був озвучений в червні ц.р.

На тлі незначного погіршення прогнозу на 2012 р. в середньостроковий прогноз на 2013-2014 рр. внесені позитивні корегування. Нові розрахунки припускають, що наступні два роки економіка США буде розвиватися прискореними темпами. Так, в 2013 р. і 2014 р. зростання ВВП очікують на рівні 3,0% і 3,8% відповідно, проти колишніх показників в 2,8% і 3,5%. Безробіття буде знижуватися до рівня в 7,9% і 7,3%, у доповіді за червень ц.р. цей показник становив 8,0% і 7,7% відповідно.