ua en ru

Джо Байден заявив, що Башар Асад зобов'язаний покинути свій пост

Автор: RBC.UA
Віце-президент США Джо Байден впевнений, що Президент Сирії Башар Асад зобов'язаний покинути свій пост, і "всі повинні з цим погодитися". Таку заяву американський політик зробив в ході виступу на 49-й Мюнхенській конференції з питань безпеки.

Віце-президент США Джо Байден (на фото) впевнений, що Президент Сирії Башар Асад зобов'язаний покинути свій пост, і "всі повинні з цим погодитися". Таку заяву американський політик зробив в ході виступу на 49-й Мюнхенській конференції з питань безпеки.

Байден повідомив також, що має намір зустрітися з представниками сирійської опозиції.

Сирійське питання стало одним з головних у ході саміту.

Читайте також: Мирний план по Сирії провалився

Нагадаємо, 30 січня ц.р. спецпредставник всесвітньої організації і Ліги арабських держав Лахдар Брахімі за підсумками засідання Ради Безпеки ООН заявив, що план по врегулюванню конфлікту в Сирії в його нинішньому вигляді нездійсненний. "Я звернувся до Ради Безпеки із закликом ужити негайних дій, тому що женевські домовленості в їх нинішньому вигляді нездійсненні", - сказав Брахімі.

Читайте також: Кувейт, Саудівська Аравія і ОАЕ виділили 900 млн дол. постраждалим в сирійському конфлікті

Дипломат виступив з ініціативою внести зміни до Женевські угоди "Групи дій", що є базовим документом для врегулювання конфлікту в Сирії. Зокрема, спецпредставник вважає, що документ потрібно "позбавити від неоднозначних визначень". Так, він запропонував переглянути визначення поняття "вся повнота влади", адже в угоді є пункт, який передбачає створення в Сирії "перехідного уряду, наділеного всією повнотою влади".

Читайте також: Без іноземної допомоги опозиція Сирії не протримається більше двох тижнів, - Асад

Разом з тим, обізнані дипломатичні джерела в штаб-квартирі ООН спростували повідомлення західних ЗМІ про те, що Брахімі на консультації в СБ ООН заявив про "втрату легітимності" сирійського керівництва на чолі з Башаром Асадом і про необхідність його відставки. За їх словами, емісар лише констатував позицію країн, що підтримують опозицію, і його слова були вирвані з контексту.

Женевські домовленості були напрацьовані наприкінці червня минулого року на зустрічі "Групи дій", до якої увійшли міністри закордонних справ країн - постійних членів Радбезу ООН. Вони передбачають припинення насильства і початок політичного процесу, в тому числі створення тимчасового уряду.

Читайте також: Через ускладнення ситуації з безпекою в Сирії 24 громадянина України заявили про намір покинути країну

У Сирії з березня 2011 р. триває збройне протистояння влади і опозиції. Опозиція вимагає відставки Асада, звинувачуючи урядові сили в насильстві по відношенню до мирного населення. Відзначимо, що Асад неодноразово заявляв, що не має наміру добровільно залишати посаду. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних ісламських терористів", підтримувані з-за кордону.

За останніми даними ООН, за 21 місяць громадянської війни в Сирії загинули 60 тисяч осіб. У червні 2012 р. так звана "Група дій" щодо мирного врегулювання в Сирії виступила з ініціативою створення в країні перехідного уряду - саме цю ідею продовжує підтримувати спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав по Сирії Лахдар Брахімі. Однак в цьому плані зберігається неясність щодо ролі Асада в майбутньому перехідному уряді. Сирійська опозиція наполягає на відставці Асада як основному умови національного примирення.

Читайте також: Внаслідок вибуху в Алеппо загинули 80 людей, більше 160 поранені (відео)

Раніше ООН звернулася до світової спільноти з метою залучити 1,5 млрд дол в якості допомоги народу Сирії, який став жертвою "стрімко посилюється" гуманітарної кризи. Зокрема, ООН сподівається залучити 519,6 млн дол фінансової допомоги мирному населенню Сирії і 1 млрд дол - для більш ніж мільйона сирійських біженців.