ua en ru

Для порятунку економіки Кіпру знадобиться 13 млрд євро

Автор: RBC.UA
Для порятунку Кіпру "трійка" кредиторів (Міжнародний валютний фонд (МВФ), Єврокомісія і Європейський центральний банк (ЄЦБ)) повинні будуть виділити не менше 13 млрд євро.

Для порятунку Кіпру "трійка" кредиторів (Міжнародний валютний фонд (МВФ), Єврокомісія і Європейський центральний банк (ЄЦБ)) повинні будуть виділити не менше 13 млрд євро, повідомило видання The Wall Street Journal.

Такі дані озвучують представники уряду Кіпру. Раніше називалася цифра в 11 млрд, хоча аналітики міжнародного рейтингового агенства S&P наполягають на 15 млрд євро.

Вчора, 23 липня, представники кредиторів Кіпру прибули в Нікосію і оцінили поточний стан справ. Згідно з даними експертів "трійки", тільки уряду буде потрібно 4 млрд євро, а банкам - не менше 9 млрд євро.

Водночас експерти відзначають, що навряд чи кредитори зможуть надати необхідні кошти до жовтня, що ставить Кіпр в доволі складну ситуацію. Раніше уряд Кіпру, що втратив доступ до міжнародних боргових ринків через падіння прибутковості 10-річних держоблігацій країни до позначки 13,65%, вже звернувся до державних корпорацій з проханням про кредитування в розмірі 500 млн євро, з яких на сьогодні вдалося залучити лише 101 млн євро.

Нагадаємо, в кінці червня 2012 р. уряд Кіпру звернувся до партнерів по єврозоні із закликом надати фінансову допомогу. У разі затвердження програми допомоги влада збиралася за рахунок виділених коштів боротися з наслідками, які викликає боргова криза в Греції. Влада ЄС неодноразово заявляла, що фінансова підтримка Кіпру можлива лише в тому випадку, якщо країна запустить антикризові реформи. При цьому Кіпр налаштований критично: президент Кіпру Дмітріс Хрістофіас заявив, що влада країни не пристане на умови фінансової допомоги від ЄС, якщо вважатиме їх несправедливими.

Крім того, влада Кіпру виступила на початку липня з різкою критикою програми з реструктуризації держборгу Греції, в рамках якої приватні інвестори обміняли грецькі держпапери зі скороченням 53,5% номінальної вартості (PSI). За словами міністра фінансів Кіпру Вассоса Шіарлі, ця угода погубила економіку Кіпру і змусила республіку звернутися до Євросоюзу за фінансовою підтримкою.

Обговорення основних елементів програми надання Кіпру фінансової допомоги почнеться після того, як Єврогрупа отримає аналіз даних, зібраних представниками "трійки" міжнародних кредиторів. Остаточний варіант програми буде затверджено у вересні ц.р.

Нагадаємо, 6 липня ц.р. стало відомо, що Росія отримала звернення від Кіпру на отримання кредиту обсягом 5 млрд євро. Раніше влада Кіпру звернулися до МВФ з проханням про участь в програмі надання країні екстреної фінансової допомоги у зв'язку з банківською кризою, що вибухнула в країні. Як відомо, найбільший банк Кіпру Bank of Cyprus звернувся до влади за екстреною фінансовою підтримкою завбільшки 500 млн євро.