ua en ru

ЄС відмовився від додаткових вкладень у бюджет на 2013 рік

Автор: RBC.UA
Бюджет Євросоюзу не буде збільшено на 9 млрд євро в 2013 році, як того вимагав запит Єврокомісії. Країни, що входять в ЄС, категорично відмовилися від додаткових вкладень у загальний бюджет.

Бюджет Євросоюзу не буде збільшено на 9 млрд євро в 2013 році, як того вимагав запит Єврокомісії. Країни, що входять в ЄС, категорично відмовилися від додаткових вкладень у загальний бюджет. Про це повідомляє ВВС з посиланням на британських депутатів Європарламенту.

Основне протиріччя при ухваленні рішення про збільшення бюджету, виникло між Єврокомісією з одного боку, і депутатами Європарламенту і членами Ради ЄС - з іншого. Перші наполягали на збільшенні європейського бюджету на 6,8%, другі пропонували скоротити цю цифру до 2,8%.

При цьому країни, прямі пожертви яких складають бюджет ЄС, вважають, що єдина Європа живе не по кишені.

Читайте також: Аудитори Євросоюзу розкрили нецільове витрачання мільярдів євро

Розширення бюджету, згідно із заявами Єврокомісії, мало бути спрямоване на покриття бюджетного дефіциту, який загрожує реалізації освітніх, інфраструктурних та дослідницьких проектів.

Остання спроба прийти до консенсусу щодо розширення бюджету буде зроблена на саміті 27 міністрів економіки і фінансів 22-23 листопада.

Читайте також: Потребцени в зоні євро в жовтні 2012 р. в річному численні, за попередніми даними, підвищилися на 2,5%

Бюджет Євросоюзу на 2012 рік становив 129 млрд євро. У 2013 році єдиний європейський бюджет, згідно з проектом, який, у разі невдачі переговорів доведеться терміново переглядати, повинен був складе 138 млрд євро.

Згідно з дослідженням Ernst & Young, європейські компанії все більше поступаються своїм американським конкурентам по рентабельності бізнесу. Економіка ЄС дуже сильно зав'язана на промисловий сектор, особливо уразливий в період кризи. Змінити ситуацію європейські концерни можуть тільки за рахунок посилювання своїх програм економії, включаючи скорочення робочих місць.

Бізнес 300 найбільших американських компаній в першій половині 2012 року покращав, тоді як стан справ у ведучих європейських концернах, навпаки, погіршав, свідчить дослідження Ernst & Young. Ділова еліта Европи не справляється з управлінням витратами, недооцінюючи насамперед проблеми власного континенту, укладають автори доповіді.

Читайте також: Дефіцит бюджету єврозони в 2011 р. знизився до 4,1% ВВП, держборг виріс до 87,3% ВВП, - переглянуті дані

Нещодавно Єврокомісія (ЄК) підтримала ініціативу ряду країн зони євро ввести гармонізований податок на фінансові транзакції, надходження від якого повинні бути направлені на покриття витрат, пов'язаних з подоланням європейської бюджетно-боргової кризи. Про це повідомляє Reuters.

Мова йде про групу з 10 країн, куди увійшли Франція, Німеччина, Австрія, Бельгія, Греція, Італія, Португалія, Словаччина, Словенія та Іспанія.

Раніше Німеччина знизила прогноз зростання економіки на 2013 р. до 1% через нестійкість економіки країни, викликану борговою кризою єврозони та уповільненням зростання за межами регіону. "Німеччина пливе через бурхливі води через європейську суверенну боргову кризу та економічне ослаблення у країнах, що розвиваються, Азії і Латинської Америки", - йдеться в заяві міністра економіки Філіпа Рослера.

Нагадаємо, в жовтні ц.р. в Брюсселі пройшов дводенний саміт, головна тема якого - подолання кризи в зоні обігу спільної валюти євро і зміцнення цієї зони і створення в ЄС банківського союзу.