ua en ru

Янукович підписав указ про євроінтеграцію України

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович підписав указ №127/2013 про виконання умов ЄС, необхідних для підписання угоди про асоціацію (УА) з Європейським союзом. Про це йдеться на офіційному сайті Глави держави. Зокрема Янукович ухвалив ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) від 12 березня 2013 р. "Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України".

Президент України Віктор Янукович (на фото) підписав указ №127/2013 про виконання умов ЄС, необхідних для підписання угоди про асоціацію (УА) з Європейським союзом. Про це йдеться на офіційному сайті Глави держави. Зокрема Янукович ухвалив ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) від 12 березня 2013 р. "Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України".

У рішенні РНБОУ доручається Кабміну здійснити заходи щодо забезпечення прийняття законодавчих та видання інших нормативно-правових актів, передбачених Планом дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, а також підготовки та направлення на розгляд Європейської Комісії третьої доповіді України про виконання зазначеного Плану дій.

Читайте також: Янукович на саміті Україна-ЄС підтвердив курс України на євроінтеграцію

Кабмін буде щомісяця інформувати ЄС про заходи, які вживаються Україною з метою забезпечення необхідних умов для підписання в 2013 році УА, сприяти діяльності в Україні моніторингової місії Європарламенту. Крім того, Кабміну доручено виконання у встановлені терміни і в повному обсязі плану першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу на 2013 р., затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року №73-р, і плану першочергових заходів щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 року №103-р.

Також Кабмін направить в Раду законопроект про внесення змін до статті 98 Конституції України (щодо повноважень Рахункової палати).

В указі йдеться про перевибори в п'яти округах. Кабмін повинен забезпечити умови для їх проведення. Ніякої конкретики немає.

Уряду доручається активізувати співпрацю між Україною і Європейським Союзом в енергетичній сфері на 2013 рік, а також розробити і подати законопроект щодо надання Європейським Союзом Україні макрофінансової допомоги.

Читайте також: Баррозу сподівається, що Україна в I півріччі 2013 р. перейде до II етапу візової лібералізації

МЗС доручено забезпечити ратифікацію угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС. Також відомство має підготувати варіанти участі України у тренувальній місії Європейського Союзу в Малі.

Також є кілька доручень Мін'юсту. Відомство має забезпечити належне виконання в Україні рішень Європейського суду з прав людини, удосконалити виборче законодавство з урахуванням побажань міжнародних експертів, забезпечити розробку законопроектів щодо реформування Вищої ради юстиції, статусу суддів, реформування прокуратури.

Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, Міністерству закордонних справ України доручено здійснити заходи щодо підготовки і проведення в двомісячний термін установчого засідання у форматі розпочатого діалогу Україна - ЄС щодо бізнес-клімату.

Секретарю РНБО доручено забезпечити в рамках роботи Комітету з питань реформування правоохоронних органів підготовку до 1 жовтня 2013 року з урахуванням європейських стандартів законопроектів щодо реформування правоохоронних органів.

Читайте також: Одночасна інтеграція України з ЄС та іншими об'єднаннями неможлива, - Фюле

Нагадаємо, на саміті Україна - ЄС 25 лютого Президент Янукович заявив, що європейська інтеграція України не підлягає ревізії. Україна очікує підписання угоди про асоціацію з ЄС, включаючи положення про зону вільної торгівлі, в листопаді 2013 р. на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - була підписана тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні.