ua en ru

Главі представництва ЄС в Україні не подобаються справа Тимошенко і виборче законодавство

Автор: RBC.UA
Голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра засудив процес над екс-прем'єр-міністром, лідером партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко і змішану систему виборів. Про це він заявив в ході виступу в Києво-Могилянської академії, передає кореспондент РБК-Україна.

Голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра засудив процес над екс-прем'єр-міністром, лідером партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко і змішану систему виборів. Про це він заявив в ході виступу в Києво-Могилянської академії, передає кореспондент РБК-Україна.

"Це політичний процес, і так не робиться в демократичному світі", - заявив Тейшейра. Також він виступив проти змішаної системи виборів: "Не існує жодної ідеальної системи виборів. Але ні в одній з існуючих країн Президент не дозволяє собі висловити свою думку з приводу того, яку конкретно систему виборчого права необхідно ухвалити в державі".

Тейшейра зазначив, що на шляху інтеграції з ЄС, Україні необхідно пройти три ключові етапи: ратифікувати римський статут (про правову систему ЄС), лібералізувати візовий режим і пройти політичну інтеграції, що передбачає демократію і відсутність корупції.

Раніше Тейшейра заявив, що кримінальний кодекс України має відповідати європейським стандартам. "Європейський союз продовжує переговори з Україною щодо угоди про політичну асоціацію... І я можу сказати, що нас дуже хвилює те, що українське законодавство, яке на даний момент працює ще з радянських часів, зокрема, Кримінальний кодекс, є підставою в рамках судового процесу (відносно екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко)", - зазначив Тейшейра і додав, що український парламент повинен докласти зусиль, щоб внести зміни до нього: "Воно повинне відповідати європейським стандартам".

Раніше уряди країн Вишеградської четвірки висловили стурбованість арештом Тимошенко.

Аналогічні заяви робили і з боку МЗС Франції та Італії.

При цьому Президент України Віктор Янукович запевнив, що не буде втручатися в діяльність будь-яких українських судів.

Нагадаємо, що Тейшейра побував в Печерському суді, де проходять засідання у справі Юлії Тимошенко. При цьому раніше Тейшейра збирався відвідати Тимошенко також і в СІЗО.

У свою чергу, Міністерство закордонних справ України закликало Європу не реагувати на арешт Юлії Тимошенко занадто гостро. Про це в інтерв'ю виданню Financial Times заявив спікер МЗС Олег Волошин. "Ми очікуємо, що майбутні відносини між Україною і ЄС є більш широкими, ніж доля одного політика, що вони будуть приймати своє рішення про зону вільної торгівлі та асоціацію з Україною незалежно від того, арештована Тимошенко чи ні. Йдеться про майбутнє 45 млн громадян ", - йдеться в заяві Волошина.

Екс-прем'єру Україні інкримінують перевищення службових повноважень при підписанні газового контракту між НАК «Нафтогаз України» і «Газпромом» на початку 2009 р. (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України). 5 серпня 2011 р. суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт, після чого Тимошенко помістили в Лук'янівське СІЗО.

Нагадаємо, в лютому 2001 р., незабаром після відставки з поста віце-прем'єра з ПЕК в уряді Віктора Ющенко, Тимошенко також була поміщена до Лук'янівського СІЗО. Тоді її звинувачували у несплаті податків і контрабанді російського газу в Україну під час її керівництва компанією ЄЕСУ. У березні того ж року Печерський райсуд визнав безпідставними ці звинувачення - і Тимошенко вийшла на свободу.