ua en ru

Українським громадянам, які працюють за кордоном, дозволено сплачувати страхові внески до ПФУ, - закон

Автор: RBC.UA
В Україні сьогодні, 9 травня, набуває чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України про добровільну сплату єдиного внеску". Текст документа був оприлюднений у газеті "Урядовий кур'єр" днем раніше.

В Україні сьогодні, 9 травня, набуває чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України про добровільну сплату єдиного внеску". Текст документа був оприлюднений у газеті "Урядовий кур'єр" днем раніше, повідомляє радіо "Свобода".

Читайте також: Половина учасників опитування РБК-Україна роздумують над від'їздом з України

Даний законодавчий акт вносить зміни до законів "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Зокрема, громадянам України, що працюють за кордоном, відтепер надано можливість добровільної участі в солідарній або накопичувальній системі пенсійного страхування, а також визначено розміри внеску при добровільній сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України (ПФУ).

Читайте також: Трудові мігранти скоротили у 2012 р. перекази до України на 7,5% - до 1,7 млрд дол

Також законодавчими змінами врегульовані питання сплати страхових внесків до ПФУ в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за її працівників-громадян України, а також самими громадянами України, які працюють за межами країни.

Крім цього, законом врегульовано питання одноразової сплати застрахованою особою єдиного внеску за попередні періоди (у тому числі за період з 1 січня 2004 р. по 31 грудня 2010 р.). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожний місяць такого періоду не може бути менше мінімального і більше максимального страхового внеску, встановленого на дату укладення договору.

Читайте також: Кількість українських емігрантів у світі зросла до 6 млн осіб (фото)

Нагадаємо, з 1 січня 2013 р. розмір мінімальної пенсії в Україні встановлений на рівні 894 грн. З 1 грудня 2013 мінімальна пенсія зросте до 949 грн. Середній розмір пенсії складає 1454 грн.
За січень-квітень 2013 р. в ПФУ надійшло 53 млрд. 293 100 000 грн, що на 4 млрд 588 700 000 грн, або на понад 9%, більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
За підсумками квітня надходження від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) до ПФУ склало 108% від плану (14 млрд 885 800 000 грн), а його фактичне перевиконання - 1,1 млрд грн.
Читайте також: У бюджеті ПФУ на 2013 р. на забезпечення іноземних пенсіонерів закладено на 39,5% більше - 92,5 млн грн
За оперативними даними, озвученими напередодні міністром соціальної політики Наталією Королевською, до ПФУ за квітень надійшло майже 14,9 млрд грн. Всього з початку року перевиконання надходжень склало 1,8 млрд грн.
Позитивна динаміка перевиконання плану надходжень до ПФУ закладає, на думку глави Мінсоцполітики, основи для вдосконалення пенсійної системи, над якою працює спеціальна робоча група з провідних фахівців у соціальній сфері.
Раніше Королевська заявляла про необхідність пошуку компенсаторів, які дозволили б не тільки зберегти доходи ПФУ, а й збільшити їх на 40 млрд грн. Також глава Мінсоцполітики анонсувала протягом 2013 підвищення пенсій за рахунок перевиконання планових доходів ПФУ.
Читайте також: Інваліди війни та учасники бойових дій ВВВ з 1 травня будуть отримувати підвищені пенсії, - Янукович
Згідно з останніми даними, в Україні травневі пенсії вже профінансовані на 10,8 млрд грн. Додамо, що з початку травня на державні соцдопомоги вже спрямовано майже 3 млрд грн.
Дефіцит Пенсійного фонду України за підсумками 2012 р. склав більше 27,2 млрд грн. Бюджет ПФУ на 2013 р. затверджений зі зниженням дефіциту на 24,8% - до 21,8 млрд грн.
Нагадаємо, що Верховна Рада протягом квітня кілька разів намагалася прийняти закон про скасування пенсійної реформи, проте кожного разу для прийняття позитивного рішення щодо відповідного законопроекту не вистачало всього кількох голосів.
Раніше в ПФУ заявляли, що, у разі скасування пенсійної реформи, дефіцит фонду в поточному році зросте на 12,7 млрд грн.
Читайте також: Кабмін має намір в 2014 р. виділити 1 млрд грн на компенсацію 50% єдиного соціального внеску роботодавців, - Королевська
Відзначимо, пенсійна система в Україні довгий час перебувала в застої. Постійне збільшення кількості громадян пенсійного віку призводить до того, що бюджет ПФУ з року в рік стає все більш дефіцитним.
У 2010 р. уряд Миколи Азарова пообіцяв провести в Україні пенсійну реформу. Що відповідав за її проведення Сергій Тігіпко заявляв, що до 2014 р. ПФУ буде бездефіцитним. Однак до накопичувальної системи пенсійного страхування України так і не прийшла. А ось пенсійний вік при цьому був підвищений до 60 років.
На думку експертів, неефективність пенсійної реформи в Україні пов'язана, в тому числі, з тінізацією заробітних плат.
Читайте також: Другий етап пенсійної реформи може бути початий в 2014 р., - Мінсоцполітики