ua en ru

Мексиканець Карлос Слім залишається найбагатшою людиною у світі за підсумками 2012 г

Автор: RBC.UA
Мексиканський бізнесмен Карлос Слім за підсумками 2012 р. залишається найбагатшою людиною у світі. В цілому колективний статок 100 найбільших мільярдерів у 2012 р. виріс на 240 млрд дол. Карлос Слім, латиноамериканський король мобільного зв'язку, господар компанії America Movil, додав до свого капіталу близько 13,5 млрд дол.

Мексиканський бізнесмен Карлос Слім за підсумками 2012 р. залишається найбагатшою людиною у світі. В цілому колективний статок 100 найбільших мільярдерів у 2012 р. виріс на 240 млрд дол., повідомляє "Росія-24".

Читайте також: Кількість мільйонерів в Україні у 2012 р. збільшилася на 754 людини, - ДПСУ

За темпами зростання капіталу у 2012 р. лідирує іспанець Амансіо Ортега. Стан власника модного бренду Zara виріс відразу більш ніж на 22 млрд дол.

Карлос Слім, латиноамериканський король мобільного зв'язку, господар компанії America Movil, додав до свого капіталу близько 13,5 млрд дол. На другій сходинці розташувався Білл Гейтс - у нього 63 млрд дол.

З великим відставанням третім у рейтингу найбільш активних мільярдерів йде Бернар Арно, який вирішив змінити французьке громадянство на бельгійське. Cтатки власника холдингу LVMH, до якого входять такі бренди, як Louis Vuitton і Hennessy, зросли більше ніж на 8 млрд дол.

Однак декому 2012 рік запам'ятається як невдалий. Антирекорд встановив бразилець Ейке Батіста. Сировинний магнат, який очолює EBX Group, на початку 2012 р. обіцяв до 2015 р. стати найбагатшою людиною на Землі, однак за рік втратив більше 10 млрд дол.

Крім того, Марк Цукерберг на вкрай невдалому IPO соціальної мережі Facebook втратив 5,2 млн дол. Однак це, скоріше, виняток на тлі основної маси мільярдерів, які за минулі 12 місяців стали ще багатшими.

Читайте також: Топ-10 країн з найбільшим числом мільярдерів

Як повідомлялося напередодні, Карлос Слім поставив на Європу і програв: інвестиції у європейські телекомунікаційні активи призвели до втрат на рівні 1,8 млрд євро, а самі інвестиції знецінилися на 42-46%.

Зазначимо, що влітку 2012 р. підконтрольна Сліму компанія America Movil, найбільший оператор зв'язку в Латинській Америці, придбала частки в голландському телекомі KPN і австрійському Telekom Austria. На обидва активи компанія в сукупності витратила 3,95 млрд євро.

Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року стало відомо, що мексиканський мільярдер Карлос Слім, який володіє гігантським статком, має намір придбати контрольний пакет акцій одного із клубів іспанського футбольного чемпіонату.

Як повідомлялося, мільярдер хоче створити конкурентоспроможну команду, яка зможе нав'язати боротьбу "Реалу" і "Барселоні" в гонитві за перше місце. За непідтвердженими даними, цим клубом може стати мадридський "Атлетико", керівництво якого нещодавно заїкнулося про можливий продаж клубу.

Читайте також: Цукерберг більше не входить до десятки техномільярдерів світу

Нагадаємо, мексиканський медіамагнат Карлос Слім посів перше місце у списку найбагатших людей світу, який щорічно складається журналом Forbes, у березні 2010 р. Статки Сліма тоді оцінювалися в 53,5 мільярда доларів (приріст на 18,5 млрд дол. за останні 12 місяців). На даний час, згідно з даними Forbes за 2011 р., Слім є найбагатшою людиною світу зі статками 74 млрд дол. У 2011 році він заробив 20,5 млрд дол.

У той же час агентство Bloomberg, за станом на березень 2012 р., оцінило стан мексиканського медіамагната у 68,5 млрд дол. Тоді ж повідомлялося, що найбагатша людина планети від початку року збільшила статки на 11%.

Слім став першим з 1994 року лідером списку найбагатших людей світу, який не є громадянином США.