ua en ru

ЄЦБ готовий знову знизити облікову ставку, - Драгі

Автор: RBC.UA
Глава Європейського Центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі підтвердив готовність ЄЦБ знову знизити ключову ставку в разі подальшого погіршення економіки єврозони.

Глава Європейського Центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі підтвердив готовність ЄЦБ знову знизити ключову ставку в разі подальшого погіршення економіки єврозони, повідомляє Reuters.

Нагадаємо, що минулого тижня ЄЦБ знизив ключову ставку до 0,5% річних після того, як інфляція в єврозоні сповільнилася, а безробіття різко зросла. "Ми будемо дивитися на всі дані про економіку єврозони в найближчі тижні і у разі потреби готові діяти знову", - зазначив Драгі, посилаючись на скорочення ставки на минулого тижня, коли рада не змогла проголосувати одностайно.

Читайте також: ЄЦБ понизив облікову ставку до історичного мінімуму в 0,5%

За словами Маріо Драгі, у разі необхідності ЄЦБ готовий скорочувати всі ставки, включаючи депозитну, яка зараз дорівнює нулю. Подальше зниження депозитної ставки зробить її негативною. Таким чином, ЄЦБ буде брати з банків гроші за зберігання у себе їх коштів. Глава ЄЦБ відзначив, що технічно до такого кроку все готово, але це може мати великі наслідки для ринків. "Необхідно взяти до уваги безліч ускладнень і наслідків, які потрібно уважно вивчити, і рада вирішила вивчити їх, щоб проаналізувати ці наслідки з тим, щоб бути в змозі діяти при необхідності", - сказав Драгі.

Нагадаємо, що 2 травня ЄЦБ вкотре знизив облікову ставку на 25 базисних пунктів - з 0,75% до історичного мінімуму в 0,5% річних. Ставка була знижена для того, щоб стимулювати споживання на тлі вкрай жалюгідного економічного становища в країнах Євросоюзу. Різкої реакції на валютних ринках після рішення ЄЦБ не послідувало.

Читайте також: ЄЦБ може понизити процентну ставку, щоб допомогти німецькій економіці

Деякі аналітики вважають, що зниження ставок ЄЦБ буде недостатньо для відновлення нормальної кредитної активності у всіх частинах єврозони. В даний час проблемний "південь" єврозони не може повною мірою скористатися сверхмягкой політикою ЄЦБ, оскільки банки в кризових країнах не готові кредитувати населення і бізнес під настільки ж низький відсоток як на більш благополучному "півночі". Ряд експертів вважають, що ЄЦБ рано чи пізно буде змушений вдатися до "кількісного пом'якшення" за зразком США.

На початку квітня глава ЄЦБ Маріо Драгі сказав, що всередині організації йдуть "широкі дискусії" щодо процентної ставки. Незважаючи на те, що вона знаходиться на рекордно низькому рівні, вона вища, ніж ставки в Японії (0%), США (0,25%) і Великобританії (0,5%).

Глава МВФ Крістін Лагард ще в березні заявила, що ЄЦБ варто продовжити зниження процентних ставок і "закрити очі" на більш високі темпи інфляції. У своєму виступі Лагард зазначила, що, незважаючи на певне поліпшення ситуації на фінансових ринках Європи, ЄЦБ повинен продовжити зниження процентної ставки.