ua en ru

Закон "Про якість і безпеку харчових продуктів" буде прийнято після 7 травня

Законопроект "Про якість і безпеку харчових продуктів" буде передано на розгляд Верховної Ради після 7 травня. Це стало можливим після його ухвалення урядом. Законопроект передбачає суттєві зміни в процесах виготовлення та реалізації харчів, зокрема за неякісну продукцію відповідальні особи будуть притягатися до кримінальної відповідальності. Про це під час прес-конференції повідомили заступник міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень і директор департаменту ветеринарної медицини Держветфітослужби Віталій Башинський.

"25 квітня на засіданні Кабінету міністрів розглядались зміни до закону "Про якість і безпеку харчових продуктів". Законопроект схвалено урядом, і найближчим часом його буде внесено на розгляд Верховної Ради", - поінформував Олександр Сень.

На переконання заступника міністра, законодавча база, яка регулює якість харчових продуктів потребує доопрацювання.
"З одної сторони, ми маємо достатньо законів, які регламентують роботу у напрямку якості продуктів. Головний із них - "Про якість і безпеку харчових продуктів". З іншої сторони, перед нами стоїть завдання доопрацювати законодавчу базу. На сьогодні розроблено декілька сотень стандартів, але враховуючи обсяг продукції на полицях, кількість цих стандартів має бути набагато більша", - зазначив Олександр Сень.

Новий закон, який вступить у дію через рік після прийняття, передбачає створення єдиного державного контролюючого органу на основі Держветфітослужби.
"Державна ветеринарна та фітосанітарна служба вже реформована на папері. На сьогодні ми вже маємо змогу проводити конкурси і набирати кадри. Але всі наглядові контролюючі функції орган зможе виконувати лише спираючись на законодавчі підстави", - підкреслив Віталій Башинський.
Згідно зі змінами до закону "Про якість і безпечність харчових продуктів", відповідальність за кінцевий результат буде нести виробник.

"Кожен виробник зобов'язаний вибудувати власний ланцюг контролю за продукцією. Вже потім до цього долучається ветеринарна служба, яка контролює найбільш проблемні питання та як в цілому організована робота", - зауважив заступник міністра.

За порушення законопроекту, який сьогодні ухвалив уряд, передбачено не тільки накладання штрафів, але й кримінальна відповідальність.

"Згідно законопроекту, який сьогодні ухвалив уряд, штрафи за введення споживачів в оману, неправильне маркування будуть збільшені в сотні разів. Ці статті вперше за все існування незалежної України з'явилися в кримінальному, адміністративному та процесуальному кодексах. І якщо раніше штрафи могли бути накладені лише на посадову особу підприємства, то тепер у нас з'являється можливість накладати штрафи на юридичних осіб", - зауважив директор департаменту ветеринарної медицини.