ua en ru

Викиди вуглекислого газу в світі на 14% перевищують поставлену до 2020 р. мету обмеження парникової емісії, - ЮНЕП

Напередодні початку кліматичного саміту в м. Доха Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) випустила статистичний звіт про поточний стан викидів СО2. Зараз вони на 14% перевищують поставлену до 2020 року глобальну мету обмеження парникової емісії. При цьому концентрація парникових газів в атмосфері росте - з 2000 року, за даними ЮНЕП, вона піднялася на 20%. За підрахунками експертів ЮНЕП (55 учених з 20 країн), до 2020 року рівень викидів досягне 58 млрд тонн СО2-еквівалента при меті в 44 млрд тонн або менше. Це значення в ЮНЕП вважають пороговим - його подолання не дозволить світовій економіці продовжувати знижувати подальші викиди парникових газів за доступною ціною. Будь-яке перевищення цього рівня неминуче приводить до хвилеподібного зростання витрат як на зниження викидів, так і на адаптацію до зміни клімату, які стануть тягарем для світової економіки. Про це пише "Комерсант".

На цьому фоні кліматичні переговори йдуть украй важко. Нагадаємо, за наслідками торішньої переговорної секції в Дурбане було ухвалено рішення автоматично продовжити дію Кіотського протоколу на 5 або 8 років - якраз до розробки нової угоди (процес його підготовки отримав назву "Дурбанська платформа"). Низка країн тоді заявила про свою неучасть в "Кіото-2", оскільки найбільші емітенти світу або не мають в ньому чисельних зобов'язань (Китай і Індія), або не ратифікували Кіотський протокол (КП) зовсім (США).

В умовах глобальної економічної кризи державам стає все складнішим домовлятися про колективні дії із захисту клімату. Недавній "драйвер" всього "зеленого" Євросоюз понизив активність через економічні проблеми і внутрішні суперечності. США традиційно коливаються в питаннях кліматичної політики, вважаючи за краще швидше говорити про успіхи регіональних або галузевих низьковуглеводневих програм (як, наприклад, в Каліфорнії), ніж брати зобов'язання на федеральному рівні. Китай і Індія, незважаючи на досить серйозний розвиток низьковуглеводневих і "зелених" технологій, поки займають "оборонну" позицію, швидше реагуючи на глобальні екологічні політичні ініціативи, ніж ініціюючи їх.

Читайте також: Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень