ua en ru

Україні як члену Європейської енергетичної хартії не вдалося вирішити практично жодного питання, - Азаров

Україні з моменту підписання Європейської енергетичної хартії не вдалося вирішити практично жодного питання як члену хартії. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з прем'єр-міністром Норвегії Йєнсом Столтенбергом в Осло 30 листопада 2012 р., передаэ прес-служба уряду.

У той же час Азаров зазначив, що Україна, виконує свої зобов'язання, передбачені цим документом.

Також Азаров висловив жаль, що Європейський союз не займає активної позиції щодо модернізації та використання української газотранспортної системи. Прем'єр-міністр підкреслив, що Європейський союз не сприяв Україні щодо перегляду ціни на газ і не вжив практичних дій щодо української ГТС, зокрема щодо участі у тристоронньому консорціумі Україна-ЄС-Росія, створення якого ініціює Україна.

"Виникає питання: якщо Європейський союз не зацікавлений в українській газотранспортній системі як споживач, а Росія як постачальник будує обхідні маршрути транзитів газу в Європу, то чому Україні утримувати дорогу систему?" - сказав Микола Азаров.

Зазначимо, в Європейській комісії раніше заявляли, що з огляду на зростаючі потреби в природному газі, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент.

Положення з ГТС України ускладнюється тим, що Росія створює "обхідні коридори" для транзиту газу - "Північний потік" з можливою третьою і четвертою гілкою і "Південний потік". Однак, на думку експертів, глибока модернізація української газотранспортної системи (ГТС), що за оцінками як вітчизняних, так і європейських фахівців коштує близько 5,3 млрд дол, окупиться раніше, ніж може бути введений в експлуатацію "Південний потік". За словами міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка, в модернізації української ГТС зацікавлені шведські компанії.

Читайте також: Україна просить Енергспівтовариство провести термінові консультації по "Південному потоку"