ua en ru

Україна передала Росії кримінальну справу про підготовку замаху на Володимира Путіна

З України в Російську Федерацію надійшла кримінальна справа відносно Іллі П'янзіна, причетного до підготовки замаху на Президента РФ Володимира Путіна, який на момент замаху був головою уряду РФ. Про це повідомила офіційний представник Генпрокуратури РФ Марина Грідньова. За її словами, передача П'янзіна в Російську Федерацію в серпні 2012 р. стала можливою в результаті проведених переговорів на рівні керівництва Генеральної прокуратури РФ і Генеральної прокуратури України.

Російськими правоохоронними органами П'янзін звинувачується в скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст.209 (участь у стійкій збройній групі (банді)), ч.3 ст.222 (незаконні зберігання, перевезення і носіння вибухових речовин і вибухових пристроїв, звершені організованою групою), ч.3 ст.223 (незаконне виготовлення вибухових речовин і вибухових пристроїв, здійснене організованою групою), ч.1 ст.30 і ст.277 (приготування до посягання на життя державного діяча в цілях припинення його державної та іншої політичної діяльності і з мести за таку діяльність) Кримінального кодексу РФ. Кримінальна справа відносно П'янзіна знаходиться у виробництві слідчого управління ФСБ Росії.

Нагадаємо, в кінці лютого 2012 р. з'явилася інформація про те, що спецслужби Росії і України запобігли замаху на Путіна. За даними слідства, підготовка замаху велася в Одесі. Передбачувані виконавці злочину Адам Осмаєв і П'янзін прибули туди, відповідно, з Великобританії і Об'єднаних Арабських Еміратів. Разом з третім учасником групи - Русланом Мадаєвим - вони повинні були навчитися збирати бомби з підручних матеріалів і випробувати їх на практиці. Під час виготовлення вибухового пристрою Мадаєв загинув, а його помічників затримала Служба безпеки України. Ймовірні терористи зізналися, що за завданням ватажка чеченських екстремістів Доку Умарова повинні були відправитися до Москви, щоб підготувати замах на Путіна, причому вони збиралися використовувати вибухівку, яка в 2007 р. призначалася для замаху на главу Чечні Рамзана Кадирова.

Екстрадиція Адама Осмаєва була припинена за рекомендацією Європейського суду з прав людини на час розгляду його скарги в цьому суді.

Читайте також: Виданий Україною один з фігурантів справи про замах на Президента РФ П'янзін змінив свідчення на користь Осмаєва