ua en ru

Норвегія готова сприяти розвитку нафтогазового сектору України

Норвегія готова сприяти розвитку нафтогазового сектору України. Про це заявив заступник міністра нафти і енергетики Королівства Норвегія Пер Хенріксен під час зустрічі прем'єр-міністра Миколи Азарова з представниками енергетичного сектору Норвегії, повідомляє прес-служба Кабміна.

"Ми готові сприяти розвитку нафтогазового сектору України. Для цього норвезькі компанії мають переконатися, що умови інвестування в Україні привабливі, а ринок прозорий і передбачуваний", - сказав заступник міністра.

У свою чергу прем'єр-міністр Микола Азаров запевнив, що саме до такого стану ринку прагне Україна. Прем'єр-міністр наголосив, що Україна виконує всі необхідні дії відповідно до своєї участі у Європейській енергетичній хартії.

Представники енергетичного бізнесу Норвегії висловили побажання, щоб в Україні не було обов'язкової умови при створенні спільного підприємства, за якої 51% акцій належать українській стороні (в окремих проектах, там, де це виправдано).

У відповідь Микола Азаров заявив, що "уряд не буде наполягати на таких умовах, якщо буде представлений реальний прозорий і прогнозований інвестиційний проект". При цьому він пригадав досвід Катару, з яким він ознайомився під час візиту до цієї країни, який свідчить про те, що подібні умови висунуті Катаром щодо домінування катарської сторони у спільному підприємстві призвели до того, що під час дії такої умови жодної свердловини не було пробурено. А коли відповідна умова була знята, газова промисловість Катару почала активно розвиватися.

Крім того, прем'єр-міністр запросив представників енергетичного сектору Норвегії відвідати Україну і взяти участь у подібному, але більш широкому форумі у Києві.

У свою чергу заступник міністра нафти і енергетики Королівства Норвегія Хенріксен наголосив на важливості залучення передових технологій і досвіду. При цьому він нагадав, що на першому етапі організації нафтогазовидобувної промисловості у Норвегії,його країна запросила іноземні компанії і фахівців, які і допомогли створити цей сектор.

Хенріксен зазначив, що за останні 40 років Норвегія напрацювала власні технології та створила обладнання, яке дозволяє їй займати лідируючі позиції у світі з видобутку вуглеводнів.

Зазначимо, у 2011 р. Норвегія видобула понад 100 млн т чорного золота та понад 100 млрд куб. м газу.

Читайте також: Україна зможе повністю покрити потребу в газі та нафті за рахунок власного видобутку до 2023 р., - Азаров