ua en ru

Мінрегіон: В Україні на термомодернізацію будинків необхідно 150 млрд грн

В Україні на термомодернізацію будинків необхідно 150 млрд грн. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, передає прес-служба Мінрегіону.

За словами міністра, Мінрегіон України ставить за мету досягнення економії природного газу підприємствами теплокомуненерго в обсязі не менше 3 млрд куб. м.

"У нас дуже амбітні цілі. Загалом ми ставимо загальну задачу на економію в комунальній теплоенергетиці до 3 мільярдів кубометрів газу. За нашими розрахунками 1 мільярд економії можна отримати тільки за рахунок повного забезпечення житлових будинків індивідуальними тепловими пунктами. На це знадобиться 15-20 мільярдів гривень, і це мають бути кошти з різних джерел, зокрема і кредитні. Другий етап потребує фінансування майже 150 мільярдів гривень, в першу чергу на термомодернізацію будинків", - сказав Анатолій Близнюк.

Очільник Мінрегіону наголосив, що Україна поки що не має достатньо позитивного досвіду енергозбереження в теплозабезпеченні. Заходи, які впроваджувалися протягом останніх 20 років, не мали системного характеру та не призвели до відчутної економії газу. Незначне зниження обсягів споживання відбулося лише за рахунок переведення окремих будинків на індивідуальне опалення.

За словами Анатолія Близнюка, ще минулого року Мінрегіон розробив проект концепції державної цільової програми модернізації та розвитку систем теплозабезпечення України на наступні 10 років. Ця програма включена до проекту Національного плану дій на 2012 р. як ключовий захід та має бути розроблена вже у грудні. Усі заходи програми розробляються в ідеології розробки кардинально нових інвестиційних підходів у діяльності систем життєзабезпечення.

"Ми вже сьогодні маємо конкретні регіональні програми з переліком проектів на 43 мільярди гривень для фінансування з бюджету. Ми добре розуміємо, що держава не в змозі виділити такі кошти на теплоенергетику, тому треба переходити на позикове зворотне фінансування, але за механізмами державної підтримки. Саме створенню відповідних умов буде присвячено більшість заходів цієї програми. При цьому буде опрацьовано всі питання термомодернізації будівель та затвердження європейських стандартів енергоефективності для нового будівництва", - наголосив Анатолій Близнюк.

За його словами, складова комунальної теплоенергетики в структурі споживання країною природного газу становить близько 9 млрд кубічних метрів на рік (без урахування обсягу споживання "Київенерго").

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін пропонує ввести паспорт енергоефективності будівель.