ua en ru

Кабмін має намір змінити критерії нарізки одномандатних виборчих округів

Кабінет міністрів України затвердив план першочергових заходів щодо вдосконалення виборчого законодавства. Відповідне розпорядження прийнято на засіданні уряду 4 березня 2013 р., повідомляє прес-служба Кабміну.

Зміни, зокрема, стосуватимуться: критеріїв, на основі яких здійснюється утворення одномандатних виборчих округів; процедури виправлення помилок і неточностей в документах, поданих для реєстрації кандидатів у депутати, проведення навчання для осіб, які претендують на виконання повноважень члена окружної, дільничної комісії. Також будуть напрацьовані пропозиції щодо порядку проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружних та дільничних виборчих комісій та зменшення кількості членів ДВК.

Планом передбачено розробку змін щодо перерозподілу повноважень між Центральною виборчою комісією та окружними комісіями з організації процесу в одномандатних виборчих округах. Будуть уточнені підстави для прийняття ЦВК рішення про попередження партії або кандидата за результатами виявлення фактів порушення виборчого законодавства.

Передбачено внесення змін щодо проведення передвиборної агітації, надання офіційним іноземним спостерігачам копій протоколів комісій, уточнення обставин, на підставі яких голосування на виборчій дільниці може бути визнано недійсним або прийнято рішення про повторний підрахунок голосів виборців тощо.

Також згідно з планом повинно бути вдосконалено законодавство в частині роботи ЦВК, зокрема щодо його права вносити зміни в протоколи з метою виправлення неточностей, оприлюднення на офіційному веб-сайті результатів голосування на кожній виборчій дільниці, а також інформації про подані в ЦВК скарги.

Передбачена розробка законопроекту про реформування державних і комунальних засобів масової інформації, а також пропозиції щодо вдосконалення нормативного правового регулювання діяльності ЗМІ під час виборчого процесу.

Крім цього, Міністерству внутрішніх справ доручено провести аналіз фактів порушення законодавства під час виборів-2012 і внести пропозиції щодо запобігання таких порушень надалі.

Відповідні зміни повинні бути розроблені до 30 квітня 2013 року. Напрацьовані документи будуть винесені на широке обговорення громадськості й експертів, в тому числі Ради Європи, ОБСЄ та ЄС.

Читайте також: Вибори в Україні в 2012 р. не відповідали міжнародним стандартам, - Європарламент.