ua en ru

Генеральна схема планування території України розробляється на 20 років, - проект Містобудівного кодексу.

Планування територій на загальнодержавному рівні полягає в розробленні Генеральної схеми планування території України, схем планування окремих частин території України, які включають території кількох областей, схем міжнародних транспортних коридорів та зон їх впливу, спільних проектів територіального розвитку транскордонних регіонів.

Генеральна схема планування території України розробляється на розрахунковий строк, що становить 20 років. Про це йдеться у проекті Містобудівного кодексу України, оприлюдненому на сайті Верховної Ради України.

Порядок реалізації Генеральної схеми планування території України, склад показників проведення її моніторингу визначається законом України «Про Генеральну схему планування території України».

Центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури щороку проводить моніторинг реалізації Генеральної схеми планування території України за показниками, затвердженими в установленому порядку, та подає Кабінетові міністрів України звіт про її виконання станом на 1 січня поточного року.

Схеми планування окремих частин території України розробляються на розрахунковий строк, що становить 20 років. Схеми планування і забудови територій на місцевому рівні розробляються на: 20 років (довгостроковий період) з виділенням першого періоду, що становить 10 років.

Генеральним планом населеного пункту визначаються:

1) потреби в територіях для забудови та іншого використання;

2) потреба у зміні межі населеного пункту, черговість і пріоритетність забудови та іншого використання територій;

3) основні функціональні зони та види забудови;

4) планувальна структура та просторова композиція забудови населеного пункту;

5) території з обмеженнями їх використання;

6) територій спільних інтересів;

7) інші вимоги, визначені державними будівельними нормами.

Технiко-економiчнi розрахунки генерального плану виконуються на розрахунковий період.

Для міст з населенням більш ніж 500 тис. чоловік, курортів державного значення складовою генерального плану є концепція розвитку міста. Концепція розвитку міста містить необхідні техніко-економічні, містобудівні, ресурсні обґрунтування масштабів і напрямів розвитку міста на довгострокову перспективу, яка може перевищувати розрахунковий період генерального плану.

Генеральний план (основне креслення) є основою для виконання плану зонування території у складі місцевих правил забудови.

Для населених місць, що занесені до Списку історичних населених місць України, розробляється історико-архітектурний опорний план.

Список історичних населених місць затверджується Кабінетом міністрів України.

Основні положення затвердженого генерального плану є загальнодоступними для ознайомлення.

Виконавчі органи сільських, селищних i міських рад, Київська i Севастопольська міські державні адміністрації організують розроблення, коригування, погодження, експертизу та подання на затвердження генерального плану. Розроблення генеральних планів населених пунктів виконується проектними організаціями, які мають ліцензію на виконання таких робіт. Строки розроблення генеральних планів населених пунктів встановлюються державними будівельними нормами.

Управління містобудування та архітектури Київської та Севастопольської міської державної адміністрацій, спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури виконавчого органу сільської, селищної, міської ради розробляє та подає на розгляд відповідної місцевої ради в установленому порядку відповідне обґрунтування про розроблення генерального плану.

Матеріали генерального плану використовуються як вихідні дані під час розроблення іншої документації.