ua en ru

Азаров закликав канадські компанії взяти учать в розробці і видобутку нафти і газу в Україні

Прем'єр-міністр України Микола Азаров закликав канадські компанії взяти учать в розробці і видобутку нафти і газу в Україні. Про це глава уряду заявив під час зустрічі з міністром міжнародної співпраці Канади Беверлі Ода, передає прес-служба Кабміну.

"Ми дуже серйозно займаємося залученням іноземних інвестицій, особливо в сфері розробки і видобутку нафти і газу. Я знаю, що в Канаді є досить авторитетні компанії, які спеціалізуються на цих напрямках. І ми вітаємо роботу таких канадських компаній на території нашої країни в розробці наших родовищ", - повідомив Азаров.

Він нагадав, що Україна купує газ в Росії за найвищою ціною в Європі. "Це означає, що наші компанії, особливо металургійні, неконкурентні порівняно з аналогічними світовими компаніями. Тому для нас власний видобуток газу, альтернативні джерела поставок газу - принципово важливе питання. Ми зараз потребуємо серйозної допомоги та сприяння в цьому питанні", - підкреслив Азаров.

Міністр міжнародної співпраці Канади Беверлі Ода, у свою чергу, повідомила, що Канадське Агентство національного розвитку у значній мірі займається питаннями надання допомоги у видобувних видах промисловості. "Канадські підприємства, які працюють у видобувних галузях, є одними з провідних підприємств у світі. Наша робота з різними країнами в сферах гірничо-видобувної, гірничорудної, нафтової промисловості є на першому місці в багатьох країнах", - заявила вона.

Крім того, Ода повідомила, що недавно у її країні було прийнято рішення про створення Канадського національного інституту видобувної промисловості. "Я впевнена, що Канада могла б надати допомогу в таких питаннях, як розробка стратегії, правил, питань регулювання і впровадження всіх цих правил в життя в видобувній промисловості та нафтогазовій сфері", - зауважила міністр.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що уряд України працює над збільшенням обсягів власного видобутку нафти, в першу чергу, за рахунок розробки нафтової площі Суботіна на українському шельфі Чорного моря та родовищ у Єгипті.