ua en ru

"Роснєфть" веде переговори про збільшення поставок нафти в Китай в обмін на кредит у 30 млрд дол

Найбільша російська нафтогазова компанія "Роснєфть" веде переговори з КНР про надання кредиту на суму до 30 млрд дол в обмін на збільшення обсягів поставок нафти в країну. Про це повідомляє Reuters з посиланням на чотири джерела в галузі.

За словами джерел, "Роснєфть" веде переговори про кредит з китайською державною корпорацією CNPC. Однак на даний момент "Роснєфть" і CNPC відмовилися від коментарів.

"Це може бути комбінацією різних варіантів доставки. Стратегічна лінія - збільшення поставок до Китаю", - сказало одне з джерел, знайоме з ситуацією.

"Причина, чому Китай хоче дати в борг, проста. У них резервів більш ніж на 3 трлн дол і вони хочуть диверсифікувати інвестиції", - додав він, маючи на увазі валютні резерви Китаю на суму 3,3 трлн дол.

Разом з тим, як вважають джерела, досягнення домовленості про спосіб доставки нафти займе тривалий час. За словами одного з них, переговори йдуть в основному про подвоєння пропускної здатності існуючого нафтопроводу за рахунок будівництва паралельної гілки. Також обсяги можна збільшити за рахунок поставок з тихоокеанського порту Козьміно.

"Будівництво паралельної гілки, очевидно, не так дорого, як будівництво першої гілки з нуля", - сказало джерело.

Крім того, Росія може підвищити пропускну спроможність існуючого нафтопроводу шляхом додавання насосних станцій.

Однак третє джерело висловило думку, що Китай готовий давати в борг, якщо "Роснєфть" погодиться збільшити поставки по казахстанському нафтопроводу, якому скоро буде не вистачати обсягів через виснаження казахстанських родовищ. Однак "Транснєфть" проти цього варіанту, так як вона не отримає грошей за транспортування нафти.

Нагадаємо, в 2009 р. китайська компанія CNPC вже брала участь в наданні РФ позики на 25 млрд дол, отримавши який, Росія поставляє до Китаю 15 млн т нафти щорічно. Ці поставки розраховані на 20 років.

Читайте також: Путін доручив "продумати можливу поетапну лібералізацію" експорту зрідженого газу