ua en ru

У "Газпром-Медіа" допустили відставку головного редактора "Еха Москви" Олексія Венедиктова

У "Газпром-Медіа" допустили відставку головного редактора "Еха Москви" Олексія Венедиктова
Голова ради директорів холдингу "Газпром-Медіа" Михайло Лесин допустив можливість відставки головного редактора "Еха Москви" Олексія Венедиктова.

Голова ради директорів холдингу "Газпром-Медіа" Михайло Лесин допустив можливість відставки головного редактора "Еха Москви" Олексія Венедиктова.

Як розповів Лесин РБК, звільнення журналіста "Ехо Москви" Олександра Плющева - справа вирішена. Якщо головний редактор "Еха Москви" не погодиться з відходом журналіста, це "цілком можливо", закінчиться відставкою самого Венедиктова, заявив Лесин.

Він не став припускати, яка стаття трудового законодавства може бути використана в цьому випадку - "це юристи розберуться", сказав він.

За словами Лесина, він обговорював звільнення Плющева з Венедиктовим напередодні ввечері, главред "погодився з тим, що вчинок [Плющева] аморальний". Глава "Газпром-Медіа" повідомив Венедиктову, що якщо той сам не прийме рішення про звільнення, то це зробить рада директорів.

Пізніше Венедиктов заявив РБК, що не збирається подавати у відставку. "У відставку я не подам, не можу кинути Михайла Юрійовича в такому скрутному становищі. Я розумію, як і хто його тиснуть, але він теж повинен зрозуміти, що порушення статуту - це кінець корпорації, кінець "Газпром-Медіа", - сказав головний редактор "Еха".

Раніше сьогодні Венедиктов заявив РБК, що не підписував наказ про звільнення Плющева. "Він залишається журналістом "Ехо Москви", - заявив він. За словами головного редактора радіостанції, наказ про звільнення надійшов від гендиректора Катерини Павлової: "Вона підписала наказ, і вона викликала його [Плющева] до себе". Але за статутом радіостанції працівник може бути звільнений лише за поданням головного редактора. Венедиктов не знає, на якій підставі Павлова підписала наказ і що послужило причиною.

У свою чергу, Павлова повідомила, що рішення про звільнення Плющева було прийнято Лесіним. "Звільнення Олександра Плющева - це була вимога голови ради директорів "Газпром-Медіа" Михайла Лесіна, з яким ми погодилися", - сказала вона. Вона підтвердила, що він був проінформований Лесіним про даному рішенні 5 листопада.

Павлова також заявила про готовність оскаржувати правомірність звільнення Плющева в судовому порядку. "Нехай суд вирішить, ми до судового розгляду готові", - сказала вона.

Про те, що керівництво радіостанції "Ехо Москви", що належить холдингу "Газпром-Медіа", розірвав трудовий договір з журналістом Олександром Плющовим, стало відомо вдень, 6 листопада. "Мене викликала гендиректор [радіостанції "Ехо Москви" Катерина Павлова] і повідомила, що я звільнений. З наказом я не ознайомлений", - написав журналіст, додавши, що головний редактор радіостанції Олексій Венедиктов дізнався про це від нього.

Пізніше холдинг "Газпром-Медіа" пояснив, що рішення розірвати договір з журналістом радіостанції Олександром Плющовим "прийнято керівництвом радіостанції у зв'язку з порушенням журналістом всіх допустимих морально-етичних норм".

"Будучи публічною особою, що надає вплив на громадську думку, Плющев проігнорував норми професійної журналістської етики, норми закону про засоби масової інформації та статуту редакції ЗМІ "Ехо Москви", розпорядчої поважати права, законні інтереси, честь і гідність громадян", - йдеться в повідомленні холдингу. Про який конкретно порушення йдеться, холдинг "Газпром-Медіа" не уточнює.
Пізніше сам Плющев в ефірі "Ехо Москви" розповів, що в четвер гендиректор радіостанції викликала його до себе. "Я прийшов вчасно, там сиділо багато людей, яких я не знаю. Мені було запропоновано дати письмове пояснення з приводу ефіру з Сергієм Лойко [текст, за який Роскомнагляд виніс попередження радіостанції] та письмове пояснення з приводу повідомлення, що стосується смерті сина Іванова [син голови кремлівської адміністрації Сергія Іванова Олександр Іванов], - розповів він. Після того, як Плющев відповів відмовою на цю пропозицію, йому повідомили, що за рішенням акціонерів і голови ради директорів він звільнений.

Ефір, про який йде мова, відбувся 29 жовтня 2014 року. Програму "Своїми очима", названу "Бої за донецький аеропорт", вели ведучі радіостанції Софіко Шеварднадзе і Олександр Плющев, а в якості гостей в ефірі брали участь Los Angeles Times Сергій Лойко і журналіст радіостанції і телеканалу "Дощ" Тимур Олевський. Пізніше Роскомнагляд виніс радіостанції та електронного періодичного видання "Ехо Москви" попередження за інформацію, що прозвучала в програмі, яка "виправдовує практику військових злочинів".

Що стосується повідомлення з приводу смерті старшого сина глави кремлівської адміністрації Сергія Іванова, Олександра Іванова, то пост на цю тему з'явився в "твіттері" Плющева в минулу середу. Через деякий час він видалив цей запис. "Прошу вибачення у тих, кого образила форма мого питання про загиблого Олександра Іванова. Твіт прибрав", - написав він згодом у себе в мікроблозі.

Федеральний чиновник заявив РБК, що вважає виправданим звільнення Плющева після некоректного запису в блозі і вважає, що Венедиктову не слід заперечувати це звільнення.

Нагадаємо, раніше Союз журналістів Росії засудив російського актора Михайла Пореченкова за позування в касці з написом "Преса" в аеропорту Донецька, контрольованому бойовиками з самопроголошеної "Донецької народної республіки" (ДНР).