ua en ru

Малоймовірно, що в 2012 р. Україні вдасться вийти на 4% показник інфляції, - аналітик

Досить слабко віриться, що за підсумками 2012 р. нам вдасться вийти на такий низький показник інфляції. Таку думку в коментарі РБК-Україна стосовно прогнозу Мінекономрозвитку середньорічної інфляції висловив керівник Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.

За словами експерта, є низка факторів, які в 2012 р. чинитимуть інфляційний тиск.

"По-перше, цей рік - рік виборів. Це означає, що так чи інакше, але все йде до активізації різноманітних соціальних виплат, що не може не тиснути на загальний інфляційний фон. По-друге, 2012 р. - це рік Євро-2012, що теж буде приводити до додаткового зростання доходів, вкидання грошей, заходження в Україну додаткових валютних ресурсів, які перетворюватимуться на гривні, і потім вони будуть тиснути на ринок, тобто це теж буде інфляційний показник. По-третє, я думаю, що за підсумками року в нас буде не дуже гарний врожай, і, напевне, восени трохи пожвавляться аграрні ціни", - прогнозує аналітик.

І нарешті, за словами Жаліло, треба розуміти, що економічні закономірності невблаганні - або ми маємо більш швидке економічне зростання і більш високі темпи інфляції, або ми маємо мінімальні темпи інфляції, але це ознака депресії і низької динаміки зростання економіки.

"Я думаю що перегляд макроекономічних показників бюджету в сторону покращення відбудеться, але, що стосується інфляції, варто очікувати виконання запланованого в держбюджеті показника на рівні 8%... Покращення макроекономічних показників і одночасне зниження прогнозу по рівню інфляції - суперечить макроекономічним закономірностям", - відзначив він.

Нагадаємо, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов заявив, що Мінекономрозвитку прогнозує середньорічну інфляцію на 2012 р. на рівні 4%. Він також відзначив, що міністерство не виключає перегляду в сторону покращення макропоказників бюджету за підсумком першого півріччя 2012 р.